خراسان شمالی

یکی از برکات انقلاب اسلامی احیاء و تقویت فرائض دینی در جامعه است

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی در گفت و گو با رادیو اترک به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه نماز پرداخت.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، حجت الاسلام احمدی فرد مدیر ستاد اقامه نماز استان در گفت و گو با رادیو اترک صدای خراسان شمالی، با تبریک چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و اشاره به اسلامی بودن انقلاب مردم ایران، اظهار داشت:  یکی از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی را احیاء و تقویت فرائض دینی در جامعه و فراهم نمودن مقدمات و زیرساخت های لازم برای انجام واجبات و مناسک دینی از جمله فریضه نورانی نماز است.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و بویژه پس از تشکیل ستادی با عنوان ستاد اقامه نماز در کشور؛ هزاران عنوان کتاب با موضوع نماز برای اقشار مختلف جامعه تالیف گردید و به تبع اقدامات صورت گرفته در کشور، در استان نیز با پیگیری های ستاد اقامه نماز استان صدها نمازخانه در مدارس، دانشگاه ها، ادارات و مراکز عمومی، کارخانجات و مراکز تولیدی، زندان ها و… احداث و نماز جماعت در این اماکن و مراکز برپا گردید.

احمدی فرد در ادامه گفت: همچنین صدها مسجد و نمازخانه در جاده های مواصلاتی و پایانه های مسافربری، شهرک های جدیدالاحداث، بوستان ها و مراکز تفریحی، تجاری و اقامتی از دیگر اقدامات و خدماتی است که مردم خداجوی کشور در هر کجا که قصد اقامه نماز را داشتند بتوانند به اداء این فریضه الهی بپردازند.

وی در ادامه به سایر برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز اشاره کرد و افزود: برگزاری صدها نشست گفتمان نماز ویژه دانش آموزان، دانشجویان، کارکنان ادارات، مددجویان زندان ها، کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، خانواده ها و… از دیگر برنامه های ستاد اقامه نماز در استان بوده است.

احمدی فرد گفت: برگزاری مراسم با شکوه و معنوی نماز ظهر عاشورا در اقصی نقاط استان و نیز جشنواره های فرهنگی و هنری با موضوع نماز و اجلاس های استانی نماز از دیگر برنامه های ستاد اقامه نماز در این سال ها بوده است.

مدیر ستاد اقامه نماز در پایان با اشاره به نعمت بزرگ انقلاب اسلامی افزود: امیدواریم که همه مردم کشور شاهد هر چه بیشتر دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا