اخبارحوزه ریاستمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

نشست صمیمی دانش آموزان دختر با رئیس ستاد اقامه نماز کشور

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، نشست صمیمی دانش آموزان دختر با حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، با حضور قائم مقام و معاونین و مدیران ستاد اقامه نماز و مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، در دوازدهمین روز از تیرماه، برگزار شد.

نشست صمیمی دختران دانش آموزان با رئیس ستاد اقامه نماز کشورحجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در سخنانی به فلسفه نماز و چرایی آن اشاره کرد و گفت: انسان با عبادت به خداوند وصل می شود. عجز انسان با اتصال به قدرت خدا تبدیل به قدرت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) با دست خالی و تنها با اتصال به قدرت الهی توانست در برابر دو قدرت غرب و شرق بایستد و رژیم شاهنشاهی را سرنگون کند، گفت: پیامبر گرامی اسلام هم با قدرتی که خداوند داد توانست در برابر مشرکین بایستد و اسلام را نشر دهد.

استاد قرائتی به داستان حضرت موسی و فرعون اشاره کرد و گفت: با اذن خداوند همسر فرعون سرپرستی حضرت موسی را برعهده گرفت و به دست یک زن یک پیامبر نجات پیدا کرد و با نجات حضرت موسی، یک امت نجات پیدا کرد.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که در نماز کاهلی و ترک نماز می کنند از یک قدرت الهی محروم می شوند، گفت: هر یک از شما دانش آموزان می توانید آمر به نماز باشید و خداوند هم در قرآن به ما بشارت داده است که برای خدا قیام کنید.

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه نماز تشکر از خداوند برای نعمت هایی هست که به ما داده است، تصریح کرد: خلقت انسان و اعجاب آن برای هر بشری شگفت انگیز است. کسی که مردم را به نماز دعوت کنند بهترین مردم کره زمین هستند. چه کسی بهتر از فردی که حی الصلاه می گوید.

نشست صمیمی دختران دانش آموزان با رئیس ستاد اقامه نماز کشورسید احمد زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز نیز در سخنانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری، پایه گذار گفتگو با نسل نو هستند گفت: ایشان در سنوات اخیر در دیدارها و سخنرانی هایشان با دانش آموزان و دانشجویان رهنمودهای راهگشایی نیز ارائه دادند.

وی بر ضرورت ایجاد زمینه ای در نظام تعلیم و تربیت برای مشارکت دانش آموزان در مباحث فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و اقتصادی تاکید کرد و گفت: لازم است تا با ایجاد کرسی های آزاداندیشی بستری برای گفتگو و نقد دانش آموزان در این موضوعات فراهم کنیم.

زرهانی با تاکید بر اینکه می توان از ابزار هنر برای ترویج فرهنگ نماز و ارزش های اسلامی استفاده کرد، خاطرنشان کرد: هدف از این دیدار شنیدن مباحث نماز نسل نو از زبان دانش آموزان است و این مطالبی که توسط نسل نو مطرح شده جمع بندی و راهکار ارائه می شود.

نشست صمیمی دختران دانش آموزان با رئیس ستاد اقامه نماز کشورمنصور سرگزی، معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش، در نشست دانش آموزان دختر با اشاره به اینکه نسل نو، اولویت اول برنامه های ستاد اقامه نماز است، گفت: امسال سی و یکمین اجلاس سراسری نماز را با عنوان“نماز نسل نو، رسالت ما” در نیمه دوم آبان ماه در خراسان شمالی برگزار می شود.

وی ادامه داد: در اجلاس های سراسری نماز پیام های مقام معظم رهبری قرائت می شود و شاهد حضور ریاست جمهوری، وزرا و مسئولان دستگاه های مرتبط هستیم و این اجلاس ها با هدف برنامه ریزی در راستای ترویج نماز بالاخص در نماز نسل نو برگزار می شود.

به گفته سرگزی، در پیام های مقام معظم رهبری به اجلاس های نماز، به عنوان بزرگترین رویداد دینی کشور، همواره به برنامه ریزی نماز نسل نو و خانواده ها تاکید شده است. از این‌رو موضوعات نماز با تاکید بر نماز نسل نو انتخاب می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا