اخبارانتشارات ستاد اقامه نمازحوزه ریاستمدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانی

معرفی کتاب مهارت معلمی نوشته حجت الاسلام و المسلمین قرائتی+ صوت

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، کتاب مهارت معلمی نوشته محسن قرائتی، که از سوی انتشارات ستاد اقامه نماز منتشر شده است، نگاهی به بررسی حرفه مقدس معلمی و جایگاه معلم دارد.

کار معلم، تعلیم و تربیت است؛ تعلیم و تربیتی که کار خدای تعالی و پیامبران اوست. اساساً عالم با همهٔ پیچیدگی‌ها، تنوعات، زیبایی‌ها، نعمت‌ها و ابتلائاتش برای تربیت «انسان» خلق شده است. آری! زمین، مرکز آموزش و پرورش خداست؛ با پیامبرانی که معلمان آسمانی‌اند و مسئولیت تربیت انسان را بر دوش دارند.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: معلم ربّانی، هادی و ناجی بشر است. آموزش و تحصیلات، هم می‌تواند دامی برای تحصیل‌کردگان و ایجاد وابستگی آنها به ابرقدرت‌ها شود، هم وسیله نجات بشر از شرّ طاغوت‌ها. امروزه رشته‌های تحصیلی متنوعی ایجاد شده است که در بسیاری از امور، رفاه را برای بشر به ارمغان آورده‌اند؛ اما آیا توانسته‌اند بشر را آزاد کنند؟ در موارد زیادی علم هست؛ ولی ثمره‌اش نیست. مثلاً تلفن همراه ـ که یک وسیله ارتباطی است ـ نزد هر کس هست؛ اما آیا خود «ارتباط» هم هست؟ چه‌بسا وسیلهٔ ارتباطی باشد، اما خود انسان‌ها با هم قهر باشند. علم و ثمرهٔ آن نیز می‌تواند دچار این آسیب شود.

شما شنوندگان گرامی برای تهیه این کتاب می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۹۰۰۰۵۹ تماس گرفته و این اثر خواندنی را سفارش دهید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا