اخبارچهارمحال و بختیاری

معرفی کتاب «نماز شناسی» توسط مدیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری

 کتاب «نماز شناسی» نوشته «حسن راشدی» از مجموعه کتاب‌های دینی و مذهبی است که توسط ستاد اقامه نماز منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری به نقل از خبرگزاری ایسنا، این هفته در ادامه پویش #سه‌شنبه_با_کتاب، کتاب «نماز شناسی»  نوشته «حسن راشدی» توسط مدیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری معرفی می‌شود.

معرفی شناسنامه‌ای کتاب

کتاب «نمازشناسی» جلد اول نوشته «حسن راشدی» از مجموعه کتاب‌های دینی و مذهبی است که توسط ستاد اقامه نماز در سال ۷۸ و در ۳۱۲ صفحه منتشر شده است.

این کتاب درباره …

این کتاب شامل مباحث مختلفی درباره نماز است که در چهار فصل تدوین شده است، فصل نخست شامل تاریخچه نماز و تاریخچه مسجد، فصل دوم با عنوان حقیقت نماز، فصل سوم حق نماز و در فصل چهارم به فضیلت نماز پرداخته شده و در پایان کتاب، کتابنامه، فهرست آیات قرآن و احادیث به چاپ رسیده است.

پیشنهاد مطالعه کتاب …

شیوه‌های جذب و دعوت به نماز  براساس فصل‌بندی به خوبی بیان شده است و به راحتی خواننده می‌تواند با روح نماز آشنا شود، همچنین خواننده با نقش تعیین‌کننده نماز در مجموعه اعمال انسان آشنا خواهد شد.

اگر بخواهم درباره کتاب خیلی کوتاه برای شما توضیح بدهم باید بگویم که…

در این کتاب به خوبی ریشه واژه نماز، معانی و کاربردهای آن، توصیف‌های کوتاهی از نماز، نام‌های نماز در قرآن و روح نماز، حق نماز، حق اقامه نماز، حق مسجد، حق منادی نماز و حق پیش‌نماز و فضیلت طهارت، سرود قدسی اذان، نماز روشن کننده شب‌های تار، نماز مصداق بارز بار امانت پرداخته شده که قطعا می‌تواند جوابگوی بسیاری از سوالات که در ذهن مخاطب است باشد، این‌گونه کتاب‌ها کاملا روان نوشته شده تا خواننده پاسخ سوالات خود را سریعا دریافت کند.

این کتاب را توصیه می‌کنم به…

مطالعه این کتاب برای همه افراد جامعه توصیه می‌شود، البته باتوجه به جامع بودن کتاب، برای افرادی که به دنبال تحقیقات میدانی در حوزه نماز هستند بسیار مناسب است.

این پاراگراف از کتاب را خیلی پسندیدم…

نماز یاد متقابل عابد و معبود است، نماز یاد خداست و موجب یاد کردن خدا از نمازگزار می‌شود، بهترین کاری است که بنده به پیشگاه خدا هدیه می‌کند و یاد کردن خدا از نمازگزار نیز بهترین عطایی است که او به بنده خدا می‌بخشد. کسی که می‌خواهد در مسیر زندگی خود الهی شود باید ذکر خدا که نماز است را بیان کند.

در حدیثی از امام باقر(ع) در تفسیر آیه «واقیموا الصلاه …» آمده است: این نماز حقیقی است که موجب می‌شود بنده به یاد خدا و خدا به یاد بنده خویش باشد.

در حقیقت در این کتاب نماز به عنوان موثرترین سلاح علیه شیاطین برشمرده شده است، اگر کسی علاقه‌مند به این نوع کتاب‌ها باشد می‌تواند بسیار راهگشا باشد و موجب می‌شود فرد در مسیر عبودیت گام بردارد و با دقت بیشتری نماز را برپا دارد.

از یک تا ۵ به این کتاب پنج ستاره می‌دهم

به این کتاب امتیاز پنج می‌دهم، زیرا نویسنده به خوبی محتوای کتاب را بازگو کرده تا افراد شناخت کافی نسبت به نماز پیدا کنند.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا