اخبارتهران

مراسم معارفه دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان پاکدشت برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران: دستگاه‌های فرهنگی و متولیان امر اقامه نماز با برنامه‌ریزی‌ در امر توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز منسجم عمل نمایند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، جلسه معارفه حجت الاسلام و المسلمین حسین اردستانی دبیر اقامه نماز پاکدشت با حضور حجت الاسلام و المسلمین نور محمد پور مدیر اقامه نماز استان تهران، فرماندار پاکدشت و مسئولان شهرستان پاکدشت در محل دفتر فرمانداری در تاریخ دوم اسفند ماه برگزار گردید.

حجت‌الاسلام عبدالحسین نورمحمدپور در ابتدای این جلسه که در محل فرمانداری پاکدشت برگزار شد، گفت: در سطح استان تهران ۳۷ دستگاه فرهنگی داریم که هم‌تراز یکدیگر فعالیت می‌کنند که می‌توان با همکاری و برنامه‌ریزی‌های منسجم و آسیب شناسی، در امر ترویج و اقامه نماز فعالیت می نمایند و الگویی برای دیگر دستگاه‌ها بود.

وی با اشاره به اتفاقات و اغتششات اخیر گفت: با بررسی‌های که انجام شده مشخص گردید که اکثر افرادی که بازداشت شده اند، کسانی بودند که اهل نماز نبودند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران با بیان اینکه حضور نسل جوان و نوجوان در مساجد کم‌رنگ شده، ادامه داد: بخش عمده ای از این مسائل به دستگاه‌های فرهنگی بر می گردد که نشان از کم‌کاری مسئولان در ترویج و اشاعه این فرهنگ را دارد که مستلزم پیشقدم شدن متولیان در خصوص امر اقامه نماز  در جامعه می‌باشد.

وی با بیان اینکه باید به اقامه و شرکت در نمازجماعت در سطح مدارس و دانشگاه‌ها مورد  توجه بیشتری قرار گیرد، گفت: نماز جماعت می تواند زمینه ساز تحولات اساسی در شخصیت دانش آموزان و نسل جوان باشد و نه تنها نگرش آنها را نسبت به صورت ظاهری عبادات بهبود می بخشد بلکه در جهت گیری اصولی به سوی ارزشهای انسانی آنها را برای یک زندگی بهتر هدایت می نماید.

وی افزود: اگر نماز برقرار شود جامعه ما دغدغه آسیب پذیر بودن را نخواهد داشت، در این میان جامع ترین نگاه به آموزش و پرورش در این است که هم بعد علمی و دانش افزایی دانش آموزان را تقویت کند و هم به بعد تهذیب و سازندگی روح و سلامت جسم توجه کافی داشته باشد.

وی در پایان صحبت های خود فرمود: در سطح استان تهران ۴۱ امام جمعه مشغول فعالیت می باشند ، که از این تعداد ۳۷ نفر در شهرستان های استان و ۴ نفر در شهر تهران به برگزاری و اقامه نماز فعالیت دارند که می تواند با حمایت های آنها در انجام و فعالیت های دینی به خصوص در زمینه اقامه نماز بهره مند گردید.

در ادامه برنامه ها مدیر اقامه نماز استان تهران دیداری را با امام جمعه محترم  و هم چنین رئیس حوزه علمیه شهرستان پاکدشت داشتند.

معارفه دبیر اقامه نماز پاکدشت معارفه دبیر اقامه نماز پاکدشت

معارفه دبیر اقامه نماز پاکدشتمعارفه دبیر اقامه نماز پاکدشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا