اخبارکرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ارتباطات زیر ساخت استان کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان، جلسه شورای اقامه نمازمدیریت ارتباطات زیرساخت صبح روز شنبه ششم آبانماه با حضور مدیر و کارشناس ستاد اقامه نماز، مدیرکل و اعضای شورای اقامه نماز، پیرامون برنامه های ابلاغی و برنامه ریزی نشست های فرهنگی ویژه خانواده کارکنان  برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین علی مولوی مدیرستاد استان ضمن تشکر از برگزاری جلسه اظهار داشت: یاد خدا مایه‌ آرامش جان است و فراموش کردن و دوری از مبانی دینی و قرآنی مایه‌ اضطراب و نگرانی است و خداوند در آیه ۱۲۴ سوره مبارکه «طه» اعراض از یاد خداوند را عامل تنگنایی معیشت  معرفی کرده و می‌فرماید: «وَمَنْ أَعْرَضَ عَن ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَهً ضَنکًا وَنَحْشُرُهُ یَوْمَ الْقِیَامَهِ أَعْمَى، و هر کس که از یاد من اعراض کند ، زندگیش تنگ شود و در روز قیامت نابینا محشور شود.

وی خاطر نشان کرد: خداوند در قران کریم هدف از خلقت  را عبادت و بندگی اعلام نموده است لذا اولین اولویت در جهان هستی و عالم آفرینش توحید و اولویت دوم بحث عبادت و مصداق کامل آن نماز است و قبولی اعمال بندگان در گرو قبولی نماز دانسته اند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود: لذا شناسنامه مسلمانی نماز بوده و درآیات و احادیث و روایات از  آن بعنوان عمود دین، پرچم اسلام، چهره و سیمای دین،عامل قبولی سایر اعمال، اولین سئوال در قیامت، ذکر و یاد خدا،بازدارنده از زشتی ها یاد شده است.

مولوی در ادامه به بیان  اهمیت و جایگاه نماز پرداخته و  اظهار داشت: وجود بیش از یکصد آیه مستقیم و بالغ بر نهصد کلمه مرتبط با نماز در قرآن و نیز قریب به یک سوم احادیث و روایات معتبر شیعی در رابطه با این واجب الهی را نشان از اهمیت بسیار بالای این فریضه دانسته و همگان را به تلاش و کوشش هرچه بیشتر در جهت توسعه و ترویج و تعمیق فریضه نماز دعوت کرد.

در پایان جلسه حاضرین نماز ظهر و عصر خود را در فضایی معنوی و به جماعت اقامه کردند.

 

جلسه شورای اقامه نمازمدیریت ارتباطات زیرساخت استان کرمانشاه برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا