اخباراصفهان

شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان برگزار شد

رئیس دانشگاه فرهنگیان: دوره حضوری طرح معراج در خردادماه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین حمزه نماینده ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان، کج باف رئیس دانشگاه فرهنگیان و اعضای شورای اقامه نماز دانشگاه روز شنبه ۹ اردیبهشت ماه در سالن جلسات پردیس باهنر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه ضمن بیان گزارشی از فعالیت های نمازی دانشگاه بیان داشت: این جلسه پیرامون موضوعات چگونگی اجرای طرح معراج، زمان و چگونگی برگزاری اجلاس استانی نماز و مهدویت دانشگاه فرهنگیان برگزار شده است.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر به اهمیت اقامه نماز اشاره داشت و بیان کرد: بی نمازی سطح جامعه را فراگرفته است و باید برای جلو گیری از گسترش این امر برنامه ریزی نمود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به اهمیت عملکرد معلمان در تربیت فرزندان پرداخت و گفت: معلمان نقش مهمی در تربیت فرزندان در جامعه دارند و باید برنامه ای تهیه نمود تا این تربیت بر مبنای دین و اسلام باشد.

وی ادامه داد و اظهار کرد: امر تربیت اسلامی در صورتی است انفاق می افتد که معلم خود با مواضع و مبانی اسلامی آشنا باشد لذا برگزاری دوره های آموزشی و تربیتی برای دانشجو معلمان از اهم می باشد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: برای نماز خوان نمودن جامعه و جوانان نیاز به راهکارهای عملیاتی داریم و برگزاری دوره ها آموزشی و رفع شبهات از اهم اقداماتی است که باید صورت گیرد.

کج باف به اهمیت دوره معراج اشاره داشت و مطرح کرد: باید برنامه ریزی شود و در صورت امکان این دوره ها آموزشی نماز جزء واحد های درسی قرار بگیرد.

وی ادامه داد و گفت: دوره حضوری طرح معراج در روزهای پنجشنبه و جمعه ۴ و ۵ خردادماه برگزار شود تا دانشجویان در این دوره شرکت نمایند و از این دوره استفاده کامل را ببرند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: برای تشویق دانشجویان جهت شرکت در این دوره جوایز نفیسی از جمله یکصد کمک سفر زیارتی به عتبات مقدسه عراق در نظر گرفته می شود.

در پایان مصوب شد اجلاس استانی نماز و مهدویت دانشگاه فرهنگیان اصفهان در نیمه دوم اردیبهشت ماه برگزار شود.

شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان اصفهان

شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا