اخباراصفهان

بیش از ۸۰ مسجد و نمازخانه بین راهی در استان اصفهان به مسافران خدمات می دهند

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان: هم اکنون بیش از ۵۰ مجتمع بین راهی و ۳۸ مسجد در جاده‌های اصفهان وجود دارد که در حال خدمات دهی به مسافران نوروزی هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان در گفتگویی با روابط عمومی، پیرامون مساجد و نمازخانه های بین راهی استان اصفهان، بیان داشت: هم اکنون بیش از ۵۰ مجتمع بین راهی و ۳۸ مسجد در جاده‌های اصفهان وجود دارد که در حال خدمات دهی به مسافران نوروزی هستند.

وی به اهمیت افزایش این نمازخانه ها و مساجد اشاره کرد و گفت: احداث مسجد و نمازخانه بین راهی و جاده ای  برای رفاه حال مسافران استان لازم و ضروری است.

رنجبر ادامه داد و گفت: فاصله طولانی بین مسجدها یا نمازخانه باعث این احساس نیاز است و کاهش فاصله بین مراکز برای اقامه نماز برای رفاه حال مسافران و رانندگان و کاهش ازدحام جمعیت در دیگر مجتمع ها ضرورت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر اظهار کرد: بازدید از نمازخانه و مساجد بین راهی در استان اصفهان از ابتدای دی ماه سال گذشته شروع و تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ادامه دارد که برای مسافران فضایی مناسب موجود باشد.

مدیر ستاد ادامه داد و گفت: بازدید از نمازخانه و مساجد بین راهی در استان مختص به ایام نوروز نمی باشد و این امر بعد از موعد بیان شده به صورت هفتگی و در ایام تعطیلات تابستان دوباره ادامه پیدا می کنند.

وی به پیگیری های لازم جهت نظافت نمازخانه و مساجد بین راهی پرداخت و گفت: فضای مناسب برای اقامه نماز و نظافت آن یکی از اهم ها در جایگاه ها و مجتمع های بین راهی است.

حجت الاسلام رنجبر با بیان اینکه برخی مساجد بین راهی توسط متولیان جایگاه های سوخت مدیریت می شود، یادآور شد: در صورتی که نظافت مساجد این مراکز رعایت نشود سهمیه سوخت جایگاه ها محدود و برای اصلاح متوقف می‌شود.

رییس ستاد اقامه نماز اصفهان در پایان بیان داشت: امید است در سال جاری توانسته باشیم فضای مناسب برای اقامه نماز مسافران استانی را ایجاد کرده باشیم و بتوانیم برای ایام تعطیلات تابستان مساجد و نمازخانه های بین راهی را افزایش دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا