اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز استان اصفهان برگزار شد

استاندار اصفهان: امر نماز یک موضوع همگانی است، تمامی دستگاه ها احساس مسئولیت کنند/تشکیل اتاق فکر توسط ستاد اقامه نماز از ضروریات است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز استان اصفهان با حضور سیدرضا مرتضوی استاندار استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام والمسلمین حسناتی امام جمعه شهرستان نجف آباد و اعضای شورای اقامه نماز استان در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر به بیان گزارشی از عملکرد ستاد اقامه نماز استان پرداخت و بیان داشت: بیش از ۲۵۰ برنامه ابتکاری در سطح استان توسط ستاد اقامه نماز صورت گرفته است که این امور برای بالا بردن سطح استان در کشور تأثیر فراوانی داشته است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به نشست ها برگزار شده در آموزش و پرورش اشاره داشت و گفت: ستاد اقامه نماز استان ۱۵۰۰ نشست با دانش آموزان و خانواده آنان پیرامون امر آداب و اسرار نماز در سطح استان برگزار نموده است.

وی به برگزاری دوره های آموزشی ویژه مدیران مدارس، مربیان قرآن، مربیان مهدکودک ها، مدیران دستگاه ها، روحانیون و طلاب اشاره داشت و شرکت در این دوره ها را از الزامات برشمرد.

رنجبر مشارکت در برگزاری مراسمات در مناسبت های ملی مذهبی را از امور انجام شده ستاد اقامه نماز استان دانست و ادامه در این امر را از وظایف ستاد خواند.

سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان با تأکید بر اهمیت ترویج فرهنگ اقامه نماز در استان، بیان کرد: امر نماز یک موضوع همگانی است، تمامی دستگاه ها احساس مسئولیت کنند.

وی در شورای اقامه نماز استان اصفهان بیان داشت: در سالهای اخیر آنگونه که شأن نماز می طلبد؛ به این اصل مهم در جامعه بالاخص میان نسل جوان، پرداخته نشده است.

استاندار تشکیل اتاق فکر ذیل ستاد اقامه نماز استان را ضروری دانست و عنوان کرد: تشکیل اتاق فکر جزو مصوبات این نشست قرار بگیرد تا پیشنهاد و راهکارهای مبنایی به ستاد ارائه و تصمیم گیری ها در این راستا برنامه ریزی و اجرا شود.

در ادامه هر یک از اعضای شورای اقامه نماز به بیان نکته نظرات خود پرداختند و مواردی به عنوان مصوبات جلسه اعلام شد.

شورای اقامه نماز استان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا