همدان

شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، مسعود ویژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، کارشناسان ستاد اقامه نماز و مسئولین ادارات زیربط روز دوشنبه ۸ خرداد در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام شاکری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان ضمن تبریک ایام دهه کرامت و سالروز ولادت امام رضا(ع) توضیحاتی در خصوص ادارات استان که اطلاعات و گزارش برنامه‌های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز خود را در سامانه سجاده بارگذاری کرده اند ارائه داد و در مورد نحوه نظارت و بررسی مستندات ادارات شهرستان ها در سامانه سجاده همچنین برنامه های بومی ابتکاری در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز مطالبی را بیان کرد.

در ادامه مسعود ویژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، بیان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، فساد و بد اخلاقی را در جامعه از بین می برد و آموزش و برگزاری همایش های دینی با محوریت نماز می تواند آگاهی مردم را نسبت به منکرات در جامعه افزایش دهد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ادمه داد: سلامت فرد و جامعه در سایه اقامه نماز است و هرجا که نماز کم رنگ شود بی شک زمینه برای ترویج فساد مهیا می شود.

وی افزود: در برنامه های سال جاری توجهی ویژه ای به فرهنگ اقامه نماز خواهیم داشت که امیدواریم با برنامه ریزی های دقیق در افزایش اعتقادات اسلامی و دینی مردم سهیم باشیم.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان با بیان اهمیت اقامه نماز، گفت: اگر نماز انسان در درگاه الهی پذیرفته نشود هیچ عملی از او پذیرفته نمی شود. وی افزود: همیشه باید این سوال را از خود بپرسیم که نقش نماز در حوزه فعالیت های ما بخصوص در بحث فرهنگسازی در کجا قرار دارد و چه تلاشی برای تحقق اهداف نمازی انجام داده ایم.

حجت الاسلام حسنی حلم ادامه داد: نماز را نباید در کنار سایر کارها دانست بلکه سایر فعالیتهای فرهنگی، هنری، سیاسی و… باید تابع نماز باشند. وی تصریح کرد: نماز باید از اولویت های فرهنگی  و هنری در تولید آثار باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان بیان کرد: تمام مسئولین باید از جایگاه خود جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز استفاده کنند زیرا در یک کشور اسلامی هیچ امری مهمتر از فریضه اقامه نماز نمی تواند باشد. حسنی حلم تشریح کرد: با برنامه ریزی می توان به اهداف خود در امر نماز رسید و نباید فراموش شود بدون برنامه ریزی و تفکر نمیتوان به نتیجه مطلوب رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا