اخبارقزوین

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، چهارمین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز، حسین براتی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام محمد زاده کارشناس نظارت و ارزیابی و دیگر اعضای شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تاریخ سیزدهم اسفندماه برگزار شد.

پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و دعای فرج حجت‌الاسلام موسوی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از حضور مردم در انتخابات گفت: امیدواریم نمایندگان منتخب بتوانند در چهار سال آینده ریل‌گذاری‌های مناسب را انجام داده و در رفع مشکلات مردم تلاش نموده و موفق باشند.

مدیر ستاد اقامه نماز از مدیرکل و دیگر اعضای شورای اقامه نماز فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در اهتمام به امر اقامه نماز تشکر کرد و عنوان کرد: با عنایت به آیه شریفه «الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلات» انتظار داریم شورای اقامه نماز دستگاه را فعال شود و با توجه به اینکه تبلور نماز در مساجد و به جماعت است. کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد که بخشی از زیرمجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است با ستاد اقامه نماز استان همکاری بیشتری داشته باشند.

وی افزود: با توجه به گسترش فضای مجازی و تبدیل آن به بخشی از زندگی روزمره جامعه تقاضا داریم فعالیت در حوزه نماز در این فضا بیشتر شود، زیرا نسل جدید بیشتر وقت خود را در این فضا می‌گذرانند و با تبلیغ درست می‌توانیم نسل جوان را به‌سوی مساجد و نماز جماعت جذب کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی ادامه داد: با عنایت به توصیه رهبر معظم انقلاب که فرمودند برای نماز از هنر استفاده نمایید و با زبان هنر صحبت کنید از هنرمندان استان دعوت به همکاری شود توسط آن‌ها محتوای های مناسب مانند شعر و نمایشنامه‌نویسی، سرود، تئاتر و قصه‌گوئی تولید شود با توجه به اینکه استان قزوین پایتخت خوشنویسی ایران لقب گرفته فراخوان خوشنویسی و تولید تابلو و پوستر با موضوع نماز داشته باشند؛ زیرا هنر بیشترین اثر را دارد.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد زاده کارشناس برنامه‌ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان نکاتی اجرایی در خصوص نحوه بارگذاری مستندات در سامانه سجاده و از انعقاد تفاهم‌نامه و بومی‌سازی برنامه‌های پیشنهادی سال ۱۴۰۳ بیان کرد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن تشکر از حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی در این اداره و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: با عنایت به صحبت‌های مدیر ستاد اقامه نماز تصمیم بر آن است که نوجوانان بااستعداد در امر نماز را با همکاری کانون مساجد شناسایی کرده و با آموزش آن‌ها در مواردی مانند سرود، قصه‌گویی و… آماده کرده تا بتوانیم این فرهنگ‌سازی را در سطح استان گسترش دهیم.

در پایان از خادمان و فعالان نماز تجلیل شد.

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شدچهارمین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شدچهارمین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شدچهارمین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا