قم

جلسه هماهنگی استفاده از ظرفیت های تبلیغات اسلامی در ترویج فرهنگ اقامه نماز در قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه هماهنگی استفاده از ظرفیت های تبلیغات اسلامی استان در ترویج فرهنگ اقامه نماز، ظهر یکشنبه،‌ بیست و یکم اسفندماه برگزار شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم در این جلسه با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ اقامه نماز در اقشار مختلف گفت: جوانان، به عنوان ظرفیت های اصلی انقلاب اسلامی می‌بایست هدف اصلی دستگاه‌ها در ترویج فرهنگ نماز باشند.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی شعبان زاده در ادامه به استفاده از ظرفیت های مختلف در اشاعه فرهنگ نماز تاکید کرد و گفت: مسجد، به عنوان پایگاه دین، می‌بایست پایگاه اصلی در اجرای برنامه‌های فرهنگی و به صورت خاص نماز باشد تا علاوه بر ترویج فرهنگ نماز، حضور جوانان در مساجد نیز پررنگ تر شود.

کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان نیز در این جلسه به ظرفیت های مختلف تبلیغات اسلامی در ترویج فرهنگ اقامه نماز اشاره کرد و گفت: هیئات مذهبی، به عنوان جاذب ترین ظرفیت حال حاضر،‌ بهترین ظرفیت برای ترویج فرهنگ نورانی نماز در بین جوانان است.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی علمائی در ادامه بر لزوم جذاب سازی فضای مساجد تاکید کرد و گفت: برنامه‌ریزی‌های ما می‌بایست در جهت پی‌بردن نوجوانان و جوانان بر اهمیت حضورشان در مساجد باشد.

وی در ادامه بر لزوم توانمندسازی ائمه جماعات در جذب نوجوانان و جوانان به امر نماز و حضور در مساجد اشاره کرد و گفت: امام جماعت اصلی ترین عنصر در جذب اقشار مختلف در مساجد است.

حضور در نماز جماعت دستگاه، از دیگر برنامه‌های کارشناسان ستاد اقامه نماز در حضور در تبلیغات اسلامی استان بود.

ظرفیت های تبلیغات اسلامی قم در ترویج فرهنگ اقامه نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا