اخبارحوزه ریاست

حجت الاسلام قرائتی: توجه به تفسیر قرآن ضروری است/ به قرآن بی مهری شده است

حجت الاسلام و المسلمین قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، در راستای پیگیری و اجرای برنامه های قرآنی در ماه مبارک رمضان، حجت الاسلام و المسلمین قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی، در روز یکشنبه، بیست و نهم بهمن ماه دیدار و گفتگو کرد.

این جلسه با حضور جمعی از معاونین و مدیران ستاد اقامه نماز و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام قرائتی در این جلسه تصریح کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان چند کار انقلابی باید انجام شود.

وی گفت: توجه به تفسیر قرآن به عنوان بخشی از قرآن و استفاده از کلمات ساده و گویای قرآن برای عموم مردم ضروری است و باید به نحوی باشد که همه متوجه شوند.

استاد قرائتی با تاکید بر اینکه منبرها را به عنوان محلی برای تعلیم و تربیت قرآنی، تبدیل کنید، گفت: قرآن مهجور است، به قرآن بی مهری شده است، ماه رمضان ماه قرآن است، با لشکری که در سازمان تبلیغات دارید در مسیر مهجوریت زدایی قرآن تلاش کنید.

مفسر قرآن کریم در ادامه تصریح کرد: برای تقویت قرآن نیازمند یک نهضت و یک حرکت انقلابی هستیم.

وی‌ در پایان گفت: خوشبختانه تفسیر نور به ۳۲ زبان زنده دنیا ترجمه شده است، تلاش کردیم پیامهای هر آیه را به صورت مختصر و مفید برای مردم بیان کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن قدردانی از تلاش مجاهدانه استاد قرائتی در مسیر ترویج قرآن، گفت: از حدود یکسال پیش مساله شماره یک تبلیغات اسلامی، کار برای قرآن است.

وی گفت: سازمان تبلیغات با ۴۷۵ اداره در کشور و چند هزار روحانی مستقر در حاشیه شهرها و همکاری مجموعه دارالقرآنها، در کنار هم در حال انجام کار گسترده و هنری برای ترویج قرآن هستیم.

حجت الاسلام قمی در خصوص اجرای این طرح، گفت: سوره های منتخب و آیات منحصر و مورد تاکید علمای عصر حاضر و گذشته را جمع آوری کردیم و در بین تمام آیات جمع آوری شده در نظر داریم این آیات را برای اولین بار در ماه مبارک رمضان تبلیغ کنیم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده در تلاشیم در سال اول، آیاتی در خصوص اعتقادات را تبلیغ کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: با ۳۸ دستگاه اجرایی برنامه ریزی لازم جهت نشر معارف قرآن در قالبهای مختلف نمایشگاهی، هنری، شعر و … انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰ هزار جلسه قرآنی خانگی و ۳۰۰۰ موسسه قرآنی در کشور شناسایی شده است تا در ماه مبارک امسال این طرح جامع فراگیری قرآن اجرا شود.

این مقام مسئول در پایان گفت: طبق هماهنگی با حوزه های علمیه مقرر شده است تمامی مبلغین در منابر خود از این آیات منتخب استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا