اخباراصفهان

بیان کارکرد های مسجد طراز اسلامی در پخش زنده سیمای استان اصفهان

مدیر ستاد اقامه نماز استان: دینداری نسل جوان جامعه از طریق مساجد پاسداری می گردد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، شام دوشنبه سی ام مردادماه به مناسبت روز جهانی مسجد در پخش زنده تلویزیونی برنامه هشت بهشت به بیان کارکردهای مسجد طراز اسلامی پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر بیان کرد: روز جهانی مسجد به علت تخریب مسجد الاقصی در سال ۱۳۴۸ توسط رژیم صهیونیست نام گذاری شده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان بیان داشت: مسجد طراز اسلامی، مسجدی می باشد که در زمینه های عبادی، سیاسی، اجتماعی، تبلیغی، فرهنگی و آموزشی فعالیت گسترده داشته باشد.

وی ادامه داد و گفت: مساجد باید ساز و کار حضور نسل جدید در مسجد را فراهم سازند تا دینداری نسل جوان جامعه از این طریق پاسداری شود.

مشاور استاندار اصفهان بیان کرد: مساجد باید مردمی اداره شوند و علاوه بر ساخت و ساز ظاهری مسجد، باید به جذب حداکثری مردم به سمت مساجد اقدام نمایند.

رنجبر اظهار داشت: مقام معظم رهبری در پیام به اجلاس سراسری نوزدهم بیان داشتند مساجد باید برای قبل از تولد و بعد از مرگ انسان ها برای آنان برنامه داشته باشند و این نشانه اهمیت برنامه های مسجد طراز اسلامی را می رساند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به فعالیت های ستاد اقامه نماز استان در زمینه جذب به امر نماز و مساجد اشاره نمود و گفت: برنامه های ستاد اقامه نماز استان در ترویج فرهنگ اقامه نماز و حضور در مساجد بیشتر در دستگاه های آموزشی به خصوص آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد و گفت: هدف اصلی برنامه های ستاد اقامه نماز کودکان، نوجوانان و جوانان هستند تا با تربیت دینی، نسل جوان بتوانند جامعه ای متدین برای کشور رقم بزنند.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر به نهاد های مردمی اشاره نمود و بیان داشت: سازمان های مردم نهاد می توانند در ترویج امر نماز و جذب به مساجد کمک کنند لذا ستاد اقامه نماز استان در راستای ترویج معارف و توسعه فرهنگ نماز اقدام به تشکیل سازمان مردم نهاد مجمع خادمین نماز نموده است که در مسیر امر نماز کمک می کند.

کارکردهای مسجد طراز اسلامی اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا