اخبارقم

شورای اقامه نماز و فرهنگ عمومی شهرستان جعفرآباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه شورای اقامه نماز و فرهنگ عمومی شهرستان جعفرآباد، یکم خردادماه، با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیر ستاد اقامه نماز استان و دیگر اعضا در بخشداری قاهان برگزار شد.

امام جمعه جعفرآباد قم در این جلسه بر لزوم توجه ویژه بر مسائل فرهنگی منطقه مسکن مهر شهرستان تاکید کرد و گفت: عمده فعالیت‌های فرهنگی می‌بایست مسجدمحور باشند تا جایگاه مسجد در جامعه حفظ شود.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی فاطمی‌‌ بصیر در ادامه به برگزاری مراسمات و آیین های ملی و مذهبی با محوریت مساجد تاکید کرد و گفت: اگر جامعه با مساجد مانوس شود، صفوف اقامه نماز جماعت در مساجد با شکوه‌تر خواهد بود.

وی با اشاره به بسترسازی اقامه نماز در سطح شهرستان گفت: اهتمام به جانمایی محل اقامه نماز مورد تاکید است اما نگهداری و پویا سازی آن ضرورتی مضاعف دارد.

حجت الاسلام و المسلمین فاطمی بصیر در ادامه به ابعاد گسترده شهرستان از جمله گردشگری اشاره کرد و گفت: محل اقامه نماز و اجرای دیگر فعالیت‌های فرهنگی در بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها می‌بایست پیش بینی شود تا از هرگونه انحرافات فرهنگی جلوگیری شود.

شورای اقامه نماز و فرهنگ عمومی شهرستان جعفرآباد برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات شاخص فرهنگی انجام شده در سطح شهرستان، از برگزاری گردهمایی ائمه جماعات شهرستان تقدیر کرد و گفت: برگزاری این قبیل جلسات و گردهمایی ها، موجب هم افزایی و پویایی ائمه جماعات و مساجد خواهد بود.

وی در ادامه اقدامات امام جمعه شهرستان جعفرآباد را ارزنده عنوان کرد و گفت: حضور و اهتمام امام جمعه در نماز جماعت مدارس موجب اهتمام مضاعف و بیش از پیش دانش آموزان به اقامه نماز جماعت خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور در ادامه به تشریح شاخص برنامه‌های ستاد اقامه نماز در استان پرداخت و افزود: طرح مدرسه نمونه نمازی، با اجرای کامل برنامه‌هایی نظیر هیات اندیشه ورز، زنگ نماز، نشست تخصصی نماز دانش آموزان، نشست تخصصی نماز خانواده و دیگر برنامه‌ها برگزار خواهد شد.

وی در ادامه به برنامه‌ریزی‌ها در حوزه نماز بانوان اشاره کرد و گفت: برگزاری جلسات و نشست‌های نماز بانوان، با حضور و استفاده از ظرفیت کارشناسان تخصصی و مبلغین و مدرسین جامعه الزهرا(س) از جمله اهم برنامه‌های ستاد اقامه نماز در حوزه نماز بانوان است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه به دهه فرهنگی نماز اشاره کرد و افزود: برنامه‌ریزی‌های عمده ای از ۲۱ مردادماه لغایت ۳۰ مردادماه، سالروز تاسیس ستاد اقامه نماز تا روز جهانی مسجد، انجام خواهد شد که عطر و بوی نماز در سرتاسر استان به مشام برسد.

شورای اقامه نماز و فرهنگ عمومی شهرستان جعفرآباد برگزار شد

برگزاری دوره‌های تخصصی نماز ویژه معلمان و فرهنگیان، برگزاری نمایشگاه‌ تازه‌های نماز در شهرستان، نامگذاری بوستان نماز و اقامه نماز جماعت دانش آموزان در مساجد از جمله اهم مصوبات شورای اقامه نماز و فرهنگ عمومی شهرستان جعفرآباد بود.

شورای اقامه نماز و فرهنگ عمومی شهرستان جعفرآباد برگزار شدشورای اقامه نماز و فرهنگ عمومی شهرستان جعفرآباد برگزار شددر پایان و با ابلاغ حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام و المسلمین مهدی کارگر به عنوان دبیر اقامه نماز شهرستان جعفرآباد منصوب شد.دبیر اقامه نماز شهرستان جعفرآباد منصوب شد دبیر اقامه نماز شهرستان جعفرآباد منصوب شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا