اخبارقم

اعزام مبلغین حوزه های علمیه جعفرآباد قم به مدارس

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، آیین اعزام مبلغین مدارس علمیه شهرستان جعفرآباد به مدارس، دوشنبه هفدهم مهرماه، با حضور امام جمعه، رئیس آموزش و پرورش، دبیر اقامه نماز و دیگر مسئولین این شهرستان برگزار شد.

اعزام مبلغین مدارس علمیه جعفرآباد قم به مدارس

حجت الاسلام و المسلمین فاطمی بصیر امام جمعه شهرستان جعفرآباد قم در این آیین بر ضرورت اقامه نماز در مدارس تاکید کرد و گفت: استمرار اقامه نماز جماعت در مدارس موجب ارتباط مستمر آنان با روحانیون و ایجاد فضای فرهنگی در مدارس خواهد بود.

وی در ادامه حضور مبلغین در مدارس را حضوری تاثیر گذار و همه جانبه عنوان کرد و گفت: مبلغین علاوه بر اشاعه فرهنگ نماز در بین دانش آموزان می بایست راهبر دانش آموزان در تمامی مسائل دینی، فرهنگی و اجتماعی باشند.

ایشان در ادامه بر لزوم ارتباط مساجد و مدارس تاکید کرد و گفت: یکی دیگر از ماموریت های مبلغین در مدارس، ایجاد شور و نشاط و انگیزه در دانش آموزان و دعوت آنان به حضور در نماز جماعت مساجد باشد.

اعزام مبلغین مدارس علمیه جعفرآباد قم به مدارس

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مهدی کارگر دبیر اقامه نماز شهرستان جعفرآباد نیز به بیان رویکردها و ماموریت های مبلغین در مدارس پرداخت و گفت: برگزاری دوره های آموزشی دانش آموزی، برگزاری دوره های آموزشی خانواده، برگزاری نشست های تخصصی آموزش نماز و پاسخگویی به سوالات از جمله اهم ماموریت های مبلغین در مدارس است.

در پایان مبلغین با بدرقه مسئولین شهرستان جهت اقامه نماز ظهر و عصر عازم مدارس این شهرستان شدند.

اعزام مبلغین مدارس علمیه جعفرآباد قم به مدارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا