اخبارحوزه ریاست

نخستین جلسه مسؤلین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، این جلسه با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز و جمعی از مسئولین و ناظرین کمیته های تخصصی اجلاس سراسری نماز صبح امروز ۵ دیماه در سالن جلسات ستاد اقامه نماز برگزار شد.

در ابتدای جلسه سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، انگیزه آفرینی، ایجاد زمینه برای نسل و تولید معارف نماز و ایجاد ساز و کار مناسب جهت ارزشیابی عملکرد دستگاه ها را از اهداف برگزاری اجلاس سراسری نماز عنوان کرد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز گفت: ضرورت برگزاری اجلاس دو چندان احساس می شود و با توجه به شرایط روانی و فرهنگی جامعه و وجود دشمنی که امکانات را بسیج کرده است برای ایجاد آشوب و از بین بردن دین در جامعه، برگزاری اجلاس سعی دو چندان می خواهد.

وی تاکید کرد: در اطلاع رسانی قصور صورت نگیرد و به طور متعادل حرکت کنیم و پردازش کار به گونه ای باشد که آثار مثبت به ارمغان بیاید.

زرهانی با اشاره به اینکه چهار کمیته اجلاس سراسری به عنوان چهار ستون برگزاری اجلاس هستند که قبل و بعد از برگزاری اجلاس نقش آفرینی می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کمیته ها بعد از برگزاری اجلاس ایستاده و پای کار باشند و بعد از اجلاس که موسم ثمردهی این همایش و رخداد فرهنگی است، ثمرات آن مدون و ابلاغ شود.

دبیر اجلاس سراسری نماز اظهار کرد: نیاز به آسیب شناسی و آفت شناسی داریم و باید با مدیریت صحیح انگیزه های دینی را شکوفا کنیم تا عزم دینی راسخ تر از قبل شود و آهنگ نماز از استحکام و غنای بهتری برگزار شود.

سید احمد زرهانی با تاکید بر اینکه مسئولین کمیته ها نسبت به سازماندهی، بهسازی و بهره وری نقش آفرینی می کنند، گفت: اقدامات استانها در مدارس، استانداری ها، فرمانداری و … مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

وی افزود: مدارس به عنوان اولویت اول، آهنگ اجلاس را به صدا درآورند و برگزاری دوره های آموزشی و فعالیتهای مرتبط با اجلاس در دستور کار قرار بگیرد.

زرهانی با بیان اینکه دانش و بینش برای حمایت از فعالیت های ستاد اقامه نماز وجود دارد و با توجه به آیه ۴۱ سوره حج همه موظف به اقامه نماز هستیم، تاکید کرد: جلوگیری از هزینه های اضافی و رعایت صرفه و صلاح در اطلاع رسانی و تبلیغات و ایجاد فرصت در تولید برنامه و ارائه محتوا توسط صدا و سیما به نحو احسن صورت پذیرد.

در پایان جلسه احکام مسئولین و ناظرین کمیته ها ابلاغ شد.

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز به عنوان دبیر اجلاس سراسری نماز، حجت الاسلام والمسلمین تقوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان بعنوان مسئول و حجج اسلام سید جواد بهشتی و محی الدین بهرام محمدیان مشاورین ستاد اقامه نماز بعنوان ناظرین کمیته علمی، حسن قشقایی دبیر شورای فرهنگی وزارت کشور بعنوان مسئول و سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی بعنوان ناظر کمیته ارزشیابی، میکائیل باقری مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش بعنوان مسئول و حجت الاسلام نور محمدی مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران بعنوان ناظر کمیته فرهنگی، افشار دارابی رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور بعنوان مسئول و حامد صالحی مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز بعنوان ناظر کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، محسن حقیقت رئیس مرکز حراست وزارت کشور بعنوان مسئول و محمد علی آخوندزاده مدیرکل حراست ستاد اقامه نماز بعنوان ناظر کمیته حفاظت، علیرضا دانش پژوه مدیر کل رفاه و پشتیبانی وزارت کشور بعنوان مسئول و منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بعنوان مسئول دبیرخانه دائمی اجلاس های نماز اعلام شدند.

نخستین جلسه مسؤلین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس نماز برگزار شد نخستین جلسه مسؤلین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس نماز برگزار شد نخستین جلسه مسؤلین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس نماز برگزار شدنخستین جلسه مسؤلین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس نماز برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا