البرز

جلسه دبیران اقامه نماز شهرستان های استان البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز البرز، جلسه دبیران اقامه نماز شهرستان های استان البرز در روز بیست هشتم آذر ماه در محل ستاد اقامه نماز برگزار شد.

در این نشست که با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز برگزار شد، دبیران شهرستان ها ضمن ارائه گزارش عملکرد اقامه نماز هر شهرستان به بیان مشکلات و موانع موجود و راه های برون رفت از آن با مدیر ستاد اقامه نماز به گفت و گو پرداختند.

حجت الاسلام مرادی ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته خاطر نشان کرد: بحث اقامه نماز و ترویج فرهنگ نماز علاوه بر این که وظیفه قانونی و شغلی ما باشد، مسئولیت شرعی ماست و هرقدر در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشیم باز هم جای کار دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز البرز ادامه داد: امروز یکی از بزرگترین دغدغه های مسئولین در جای جای استان و شهرستان ها بحث بزه کاری ها و بد اخلاقی های اجتماعی است که دقیقا کاهش بزه های اجتماعی یکی از اصلی ترین کارکرد های نماز و ترویج فرهنگ نماز است. لذا نباید به نماز صرفا به عنوان یک فریضه شرعی نگاه کرد بلکه علاوه بر جایگاه معنوی نماز باید آن را به عنوان یک شاهراه هدایت انسانها و راه برون رفت از مشکلات اجتماعی مورد مداقه و توجه قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به تمدید مهلت ارسال آثار جشنواره فجر تا فجر گفت: با توجه به اینکه هنر یکی از خواستگاه های اصلی فرهنگ اجتماعیست باید نسبت به اطلاع رسانی این جشنواره و جذب هنرمندان و صاحب نظران برای شرکت و ارسال آثارشان به این جشنواره اهتمام ویژه و فعالیت و تلاش بیشتری داشته باشیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا