اصفهان

برنامه ریزی برای برگزاری دوره آموزشی آداب و اسرار نماز دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه هم اندیشی بین ستاد اقامه نماز استان و دانشگاه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام والمسلمین خوشنویس زاده رئیس نهاد رهبری در دانشگاه های استان، حجت الاسلام والمسلمین رضایی دبیر ستاد اقامه نماز در دانشگاه و مجتبی مهروریان مدیر عامل مجمع خیرین نماز روز شنبه سوم دی ماه در دفتر رئیس نهاد رهبری دانشگاه ها برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر به بیان فعالیت های ستاد اقامه نماز در دانشگاه اشاره داشت و بیان نمود: بین ستاد اقامه نماز و دانشگاه ها تفاهم نامه هایی وجود دارد که عمل به آن از هر دو طرف به عبارتی واجب است و تفاهم نامه بین ستاد اقامه نماز و دانشگاه علوم پزشکی نیز در این مسیر است که باید به این تفاهم نامه عمل کرد.

وی به اهمیت ترویج نماز در دانشگاه ها پرداخت و گفت: دانشجویان باید با آداب و اسرار نماز آشنا باشند تا جامعه ای اسلامی داشته باشیم لذا ستاد اقامه نماز استان در برگزاری دوره های آموزشی و نشست های رفع شبهات، آمادگی ارسال اساتیدی از مرکز تخصصی نماز استان قم را دارد تا این جلسات را اداره کنند و رفع شبه برای دانشجویان گردد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به سامانه سجاده اشاره داشت و اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به آخر سال و ارزیابی دستگاه ها، سامانه سجاده در حال بازگشایی است و وظیفه تمامی دستگاه ها می باشد که فعالیت خود در طول سال را در این سامانه بارگزاری کنند و دانشگاه ها از این امر مستثنا نیستند لذا بارگزاری فعالیت ها را به صورت منظم و با مدرک ارائه دهید تا جزء دستگاه های برتر شناخته شوید.

حجت الاسلام والمسلمین خوشنویس زاده ضمن تایید ترویج امر نماز در بین دانشجویان بیان داشت: این امر مهم باید جایگاه خاصی بین دانشجویان پیدا کند لذا نهاد رهبری نیز در ترویج امر نماز همکاری خود را اعلام می کند تا رفع شبهه برای دانشجویان شود.

رئیس نهاد رهبری استقبال خود از برگزاری دوره های آموزشی را ابلاغ نمود و گفت: برای برگزاری دوره های آموزشی برنامه ریزی شود و اساتید را معرفی نمایید تا اولین دوره در دانشگاه علوم پزشکی برای دانشجویان این رشته برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا