اردبیل

تاکید استاندار اردبیل بر ضرورت حفظ شأن نماز در جلسه شورای اداری استان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، جلسه شورای اداری استان اردبیل شامگاه روز شنبه سوم دیماه با حضور استاندار اردبیل، معاونین استاندار، مدیر ستاد اقامه نماز و اعضای شورای اداری در محل سالن شهید رجائی استانداری برگزار گردید.

سید حامد عاملی با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج، اولین و مهمترین وظیفه مدیران در حکومت اسلامی را برپائی نماز عنوان کرد و افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری؛ همه مسئولان باید در تصمیمات و اقدامات خود تقوای الهی را رعایت کنند تا اقدام عملی آنها زمینه نزول خیر و برکت را فراهم سازد.

استاندار اردبیل با تأکید بر ضرورت حفظ شأن و جایگاه نماز توسط مدیران در دستگاه های اجرائی افزود: در نمازخانه های بین راهی و مجتمع های خدمات رسانی باید کیفیت مناسب و ارتقای شرایط مطلوب را جهت اقامه نماز عموم مردم شاهد باشیم.

سید حامد عاملی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش ها و فعالیت های ستاد اقامه نماز استان در راستای ترویج و فرهنگ سازی فریضه نورانی نماز، همه مدیران دستگاه های اجرائی را بر عملیاتی کردن بخشنامه ها و دستور العمل های ابلاغی در این زمینه توصیه نمود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل نیز در این جلسه گزارشی از روند ارزیابی فعالیت های ترویج و توسعه فرهنگ نماز دستگاه های اجرائی استان در سال ۱۴۰۰ را ارائه کرد.

الله‌شکر عبدی تصریح کرد: در یک سال گذشته با تشکیل کمیته ارزیابی که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف انجام شده فعالیت ۷۱ دستگاه استان در حوزه نماز مورد ارزیابی و پایش قرار گرفت و ۱۴ دستگاه در استان اردبیل در ارزیابی نمره ۹۱ تا ۱۰۰ را کسب کردند که شایسته تقدیر ویژه هستند.

دستور العمل نظام جامع ارزیابی و آیین نامه تشکیل شورای اقامه نماز، برگزاری اجلاس های استانی و شهرستانی، تشکیل کارگروه نظارت  بر نماز خانه های بین راهی و مجتمع های خدماتی و رفاهی از دیگر موضوعاتی بود که عبدی در جلسه شورای اداری استان به آنها اشاره نمود.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری فجر تا فجر، از استاندار درخواست نمود ضمن ابلاغ به دستگاه های اجرائی در زمینه تبلیغ گسترده فراخوان، دستورات لازم در زمینه تأمین هزینه های جوایز و داوری آثار جشنواره به دستگاه های اجرائی ذیربط صادر نماید.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز، ششم بهمن ماه برگزار خواهد شد و تلاشمان بر این است تا با عنوان ” نماز، مدرسه،دانشگاه،خانواده و معلمان آینده ” این اجلاس را به صورت استانی و شهرستانی نیز برگزار کنیم.

در پایان جلسه شورای اداری از مدیران دستگاه های شایسته تقدیر ویژه در بحث نماز با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

تاکید مدیر ستاد اقامه نماز بر ضرورت حفظ شأن نماز در جلسه شورای اداری استان اردبیل تاکید مدیر ستاد اقامه نماز بر ضرورت حفظ شأن نماز در جلسه شورای اداری استان اردبیل تاکید مدیر ستاد اقامه نماز بر ضرورت حفظ شأن نماز در جلسه شورای اداری استان اردبیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا