خراسان رضوی

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان قوچان استان خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، امام جمعه، فرماندار و دیگر اعضا، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان قوچان چهارشنبه ۳۰ آذرماه در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

در این جلسه ابتدا آیاتی از کلام الهی قرائت و در ادامه فرماندار شهرستان قوچان ضمن خیرمقدم در مورد اهمیت نماز و موثر بودن اقامه نماز در تربیت نسل نو و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نکاتی را یادآور شد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در صحبت کوتاهی در ابتدا به وظایف ستاد اشاره و ضمن تشکر از امام جمعه، فرماندار و اعضای شورا اظهار داشت: این شورا با محوریت نماز می تواند وضع موجود اقامه نماز، تبلیغ و ترویج آن و همچنین تربیت دینی در سطح شهرستان را مورد بررسی قرار دهد.

وی ادامه داد: آنگاه با همدلی، هم افزایی و تقسیم کار تلاش کنیم زمینه اقامه نماز و حضور فعال جوانان در مساجد و نماز جمعه را شاهد باشیم به خصوص این بررسی و شناخت به وضع موجود در مراکز آموزشی و دانشگاهی مهم است.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی افزود: ستاد اقامه نماز نیز با ظرفیت محدودی که دارد آمادگی همکاری در برنامه هایی مثل اعزام اساتید متخصص جهت مراکز علمی، آموزشی و خانواده را دارد.

امام جمعه شهرستان قوچان در ادامه پس از اظهارات تعدادی از اعضای شورا درجمع بندی نهایی گفت: شناخت و پیگیری مراکز عبادی مانند مساجد انجام شده است و برای مشکلات موجود و رفع آنها اقداماتی صورت گرفته که با همکاری مسئولین و ارتباط با نسل نو در شکل های مختلف می توان وضع را بهتر از آنچه که هست شکل داد و با حضور در مدارس و پاسخگویی به سوالات آنان با برنامه ریزی آموزش و پرورش پیگیری نمود.

وی بیان کرد: برای توفیق بیشتر و پوشش کامل تر برنامه ها در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز حمایت و پشتیبانی نیاز است که لازم است در سطوح بالاتر توجه به این مسئله انجام گیرد.

در پایان مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در مورد برخی از سوالات مطرح شده توضیحاتی ارائه و مجددا برهمکاری ستاد استان با شهرستان تاکید کرد.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان قوچان استان خراسان رضوی
جلسه شورای اقامه نماز شهرستان قوچان استان خراسان رضوی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا