اخبارسمنان

جلسه شورای اقامه نماز به همراه تجلیل از برترین و فعالین ترویج و توسعه نماز دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سمنان، جلسه شورای اقامه نماز و تقدیر از برترین های نماز در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با حضور حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت استان، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، کامران قدس رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، حجت الاسلام محرم بیابانی سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان، ائمه جماعت و دیگر اعضاء در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی دانشگاه مورخ چهارشنبه ۱۶ آذر ماه ۱۴۰۱ برگزار گردید.

کامران قدس ضمن عرض خیر مقدم، به بیان گزارشی ازبرنامه ها و فعالیت های ترویج و توسعه نماز در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، مجموعه های تابعه و بیمارستان ها پرداخت.

وی بیان کرد: با حضور پیوسته امامان جماعت در مراکز بهداشتی و دانشگاه ها مسئله اقامه نماز به صورت ویژه در حال اجراء و برگزاری می باشد. مسئولان در این دانشگاه در حال تلاش مستمر برای بهتر و پرشور تر برگزار شدن نماز هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد: در آموزه های دینی از گذشته تا به کنون گفته اند نماز جماعت و اقامه آن می تواند موجبات گشایش و رفع بلا های بسیار زیادی برای مومنین باشد و ما در بیمارستان ها دیده ایم که افرادی که با بیماری های مختلف به ما مراجعه کردند با کمک پزشکان و اتکا و توسل به خداوندمتعال و آموزه های دینی با رفع بیماری مرخص شده اند.

حجت الاسلام بیابانی در ادامه تاکید کرد: باید در دانشگاه ها از مساجد و نمازخانه ها تنها به صورت مکانی برای خواندن نماز استفاده نشود و اکتفا نکرد بلکه باید با برنامه ریزی های منظم در مسیر رونق توامان مسجد حرکت کنیم .

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین ضمن تقدیر تشکر از ریاست و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی هدف این گونه جلسات را برگزاری هر چه بهتر این فرایند الهی دانست و از کلام مولای متقیان حضرت علی (ع) افزود: وتطلقها إطلاق الربق؛ نماز غل و زنجیرهای معاصی را از گردن ها می گشاید.

وی بیان کرد: با ارج نهادن به فریضه نماز اول وقت میتوان مشکلات اساسی جامعه را حل کرد.

مدیر ستاد گفت: در طول جامعه نمونه های بارزی از افراد بیماری دیده شده که با اتکا به نماز و عوامل دینی اتفاق های خوب و مثبتی ایجاد شده است . طبق آمار هایی ارائه شده در دوسال فشار زیاد کرونا در کشورهایی با آئین های مذهبی چه اسلام چه فرقه های دینی دیگر سطوح مرگ و میر کمتر و شکست بیماری بیشتر شده است.

وی بیان کرد: طبق گزارش های ارسالی از برنامه های فرهنگی نماز در دانشگاه ها و شبکه های علوم پزشکی استان این مجموعه در جایگاه بالایی برخوردار است و برنامه های خوبی در این ضمینه انجام شده است.

در کنار برنامه ریزی های تحصیلی برای پزشکان، پرستاران و … در حال تحصیل می توان آموزش و ترویج نماز در بین آنها افزایش داد تا در آینده ای نزدیک بعد از فارغ التحصیلی آنها جامعه از متمدین و اهمیت دهندگان به نماز افزایش یابد.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه، با تقدیر و تشکر از ریاست و کارمندان این مجموعه در امر اقامه نماز و برنامه های فرهنگی بیان کرد: عواملی مثل ترویج و توسعه نماز باقیات و صالحات است چه با حضور افراد در حال حاضر و چه مسئولان بعدی ثواب این کار خیر تا سالیان سال برای افراد ثبت می شود.

وی افزود: ما و مسئولان فرهنگی جامعه باید مراقب شبکه های اجتماعی موجود باشیم، دشمنان اسلام و انقلاب از طریق این شبکه ها و با برنامه ریزی طولانی مدت و هدف دار به دنبال تخریب جایگاه نماز در بین جوانان و قشر تحصیل کرده جامعه اسلامی است.

مطیعی تاکید کرد: ثمره افزایش فرهنگ نماز و دینداری در آینده ای نزدیک در پایان زمان تحصیل قابل دیدن است، جامعه پزشکی پایبند به اصول دینی و نمازی در بین مردم از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، در حال حاضر فراهم آوردن زمینه های لازم جهت توسعه نماز های جماعت در تمام واحد ها و مراکز مربوطه به عهده مدیران می باشد .

در پایان مراسم از فعالین و برترین های ترویج و توسعه نماز از بین کارمندان و دانشجویان تقدیر و تشکر شد.

جلسه شورای اقامه نماز به همراه تجلیل از برترین و فعالین ترویج و توسعه نماز دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه شورای اقامه نماز به همراه تجلیل از برترین و فعالین ترویج و توسعه نماز دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه شورای اقامه نماز به همراه تجلیل از برترین و فعالین ترویج و توسعه نماز دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه شورای اقامه نماز به همراه تجلیل از برترین و فعالین ترویج و توسعه نماز دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه شورای اقامه نماز به همراه تجلیل از برترین و فعالین ترویج و توسعه نماز دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا