اخبارتهران

جلسه شورای اقامه نماز استان تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران،  اولین جلسه شورای اقامه نماز استان تهران در محل استانداری با حضور استاندار به عنوان رئیس شورای اقامه نماز، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی و سرپرست ستاد اقامه نماز استان تهران و سایر اعضا در تاریخ بیستم دی ماه در محل استانداری برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه نور محمد پور سرپرست اقامه نماز استان تهران به تشریح برخی از برنامه های ستاد به تبیین سیاست ها، رویکردها و انتظارات ستاد اقامه نماز از استانداری، تبادل نظر پیرامون جشنواره فرهنگی، هنری و آموزشی فجر تا فجر و تبادل نظر پیرامون تدوین سند راهبردی اقامه نماز استان تهران پرداخت.

در ادامه سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز ضمن ارائه مطالبی در خصوص فعالیتهای ستاد اقامه نماز، گفت: نماز در اولویت مدیران، روسای ادارات و همچنین فرمانداران قرار گیرد و جلسات شورای اقامه نماز استان و شهرستان ها و نیز دستگاه ها ی اجرایی به صورت منظم و مستمر با محوریت مدیران ارشد دستگاه ها انجام شود.

وی گفت: شورای اقامه نماز در شهرستان ها جایگاه معتبری بایستی داشته باشد و شورای اقامه نماز در استان تشکیل شود و همه شهرهای استان نیز بایستی دبیر ستاد اقامه نماز داشته باشند، تهران برای همه ما الگو است و تمام تحولات و منشاء فعالیت ها از تهران آغاز می گردد.

وی در ادامه گفت: آموزش فلسفه، اسرار، آداب و احکام نماز را از پیش دبستانی تا سطوح عالی دانشگاه ها را در دستور کار و برنامه های ستاد اقامه است.

در ادامه فخاری استاندارد تهران اظهار داشت: در زمینه ایجاد جذابیت در حوزه نماز نیازمند برنامه ریزی منظم و دقیق هستیم.

وی با اشاره به لزوم اثربخش بودن اقدامات در حوزه نماز و پرهیز از آمارزدگی ادامه داد: توسعه زیر ساخت های مساجد و اختصاص زمین جهت احداث مساجد در سطح استان مورد توجه قرار گیرد.

استاندار تهران به صدور و ابلاغ احکام مسئولین در این زمینه اشاره کرد و گفت: جلسه اقامه نماز در شهرستان های استان نیز برگزار می شود، همچنین فارغ از موارد تبیینی در حوزه های عملی باید کارگروه های تخصصی نیز تشکیل شود.

فخاری خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا با عمق بخشی به مسائل به نتایج بهتری برسیم، از اینرو تدوین راهبرد برای رفع مشکلات در حوزه نماز ضروری است.

و در پایان این مراسم قرار شد جلسه ای دیگری در آینده نزدیک برای بررسی دقیق تر برگزار گردد.

جلسه شورای اقامه نماز استان تهران در استانداریجلسه شورای اقامه نماز استان تهران در استانداریجلسه شورای اقامه نماز استان تهران در استانداریجلسه شورای اقامه نماز استان تهران در استانداریجلسه شورای اقامه نماز استان تهران در استانداری

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا