مرکزی

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی: با برنامه ریزی و رفع موانع می توان در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه گام های مؤثری برداشت.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان به همت ستاد اقامه نماز دانشگاه با حضور مرتضی قاسمی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد اراک، حجت‌الاسلام ظرافت مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان و اعضای شورا در روز دوشنبه ۲۶ دی ماه در سالن جلسات حوزه ریاست واحد اراک برگزار شد.

مرتضی قاسمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در این جلسه با بیان اینکه جلسات شورای اقامه نماز دانشگاه باید ماهانه و به طور منظم برگزار شود گفت: با برنامه ریزی، تکمیل زیرساخت‌ها و رفع موانع می توان در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه گام های مؤثری برداشت.
حجت الاسلام ظرافت در جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان با اشاره به جایگاه و اهمیت نماز از دیدگاه آیات و روایات گفت: مسئولان دانشگاه با برنامه‌ریزی و تدوین برنامه های مختلف وتأمین زیرساخت ‌های لازم باید در راستای مشارکت و حضور جامعه دانشگاهی و تشویق آنان مخصوصا قشر جوان در نماز حرکت نمایند.

وی در ادامه بر ضرورت همفکری و راهکارهای اجرایی جهت رونق بخشیدن هر چه بیشتر به نماز جماعت در دانشگاه تأکید کرد.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام فاضلی دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با ارائه گزارشی از عملکرد ستاد و با اشاره به دستور جلسه گفت: این جلسات به منظور بررسی آیین نامه ستاد توسعه و ترویج فرهنگ نماز، دستورالعمل جذب ائمه جماعات، وضعیت نمازخانه ها و خوابگاه ها، راهکارهای جذب مخاطبین و بررسی شاخص های ارزیابی ستاد پرداخت.

در پایان سایر اعضای حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا