اخبارلرستان

کارگاه توانمندسازی ویژه ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، کارگاه توانمندسازی ویژه ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی استان با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و ستاد اقامه نماز و با حضور کارشناس احکام شرعی و مسائل اعتقادی در تاریخ هشتم دی ماه برگزار شد.

کارشناس احکام شرعی و مسائل اعتقادی در خصوص اهمیت توانمندسازی ائمه جماعات اظهار داشت: نماز یکی از راههای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و لازم است امامان جماعت به منظور برقراری ارتباط بهتر با مخاطب و تسلط کافی بر این هدف مهم به درستی راه های شیوه های دعوت به نماز را بیاموزند و در این زمینه وقت بگذارند چراکه با توجه به فضای مسموم در جامعه که عده ای دین گریز شده اند باید روش های نو و جدیدی در جذب نوجوانان و جوانان به نماز بیاموزیم.

وی گفت: روی همین اصل نقش امامان جماعت بیش از پیش تاثیر گذار و لازم می باشد و می طلبد تا خود را به شیوه های نو و جدید مجهز و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ ننمایند و امید است که در دانشگاه های علوم پزشکی استان  توجه به بحث نماز و ترویج و توسعه آن در اولویت باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به درک و فهم مخاطبان باید از شیوه‌های متفاوتی برای آموزش اصول دینی استفاده کرد تا با ایجاد شرایط مناسب و مساعد به نتیجه مورد نظر دست یافت.

برگزاری کارگاه توانمندسازی ویژه ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان برگزاری کارگاه توانمندسازی ویژه ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا