اخبارخراسان رضویمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

دوره آموزشی ائمه جماعت سازمان راهداری استان های شمال شرق کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، گردهمایی و دوره آموزشی ائمه جماعات راهداری وحمل و نقل جاده ای سه استان خراسان شمالی، جنوبی و رضوی با حضور حجت الاسلام ناصری دبیر اقامه نماز و مشاور رییس سازمان راهداری، سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور، اساتید مرکزتخصصی نماز و جمعی از روحانیون راهداری چهارشنبه سی ام خردادماه در مشهد برگزار شد.

در ابتدا این دوره آموزشی حجت الاسلام ولیخانی مدیر مرکز تخصصی نماز قم و حجت الاسلام کاظمی استاند این مرکز، شیوه های دعوت به نماز پرسنل، همکاران و نحوه ی دعوت نسل نو به نماز برای ائمه جماعات راهداری و حمل و نقل جاده ای را گفتند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین ناصری رئیس ستاد اقامه نماز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ضمن تشکر از میزبانی راهداری استان و هماهنگی ستاد اقامه نماز کشور برای برگزاری این گردهمایی گفت: باید از دوره های آموزشی که ستاد اقامه نماز و مرکز تخصصی نماز برگزار می کند بتوانیم برای دانش افزایی ائمه جماعات راهداری استفاده کنیم تا با رویکرد بهتری در مجموعه ادارات، پایانه های مرزی و بار انجام وظیفه کنند و فریضه نورانی نماز را بهتر از گذشته ترویج دهند.

در ادامه منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به عنوان یک دستگاه موفق و خوب در کشور است که سرآمد دستگاه های اجرایی می باشد که از این فعالیت ها و برنامه هایی که انجام گرفته ائمه جماعات نقش ویژه ای داشته اند.

وی ادامه داد: انتظار می رود تقویت ارتباط و تعامل متقابل ائمه جماعات با ادارات کل، سازمان ها، شهرستان ها و مراکز ارتباط بیشتر در جهت ترویج نماز برقرار شود.

سرگزی افزود: سی و یکمین اجلاس سراسری نماز در نیمه دوم آبان ماه با شعار نماز نسل نو و رسالت ما در خراسان شمالی برگزار می شود که هر ساله رهبر معظم انقلاب اسلامی به این اجلاس پیامی ابلاغ می کنند که نشان از اهمیت این اجلاس است.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: باید برای تقویت نماز نسل نو وقت گذاشته شود و مشاهده کنید چگونه در مدارس و در بین نوجوانان می توانید اثرگذار باشید در مدارسی که امام جماعت یا روحانی ندارند برای اقامه نماز در آنجا شرکت کنید.

وی اضافه کرد: می توانید به عنوان استاد یا مربی بومی در منطقه ای که هستید در خصوص فعالیت ها و برنامه های ستاد اقامه نماز کمک کنید. برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان یا در فرهنگسراها برای آموزش بانوان و خانواده ها در جهت نمازخوانی نسل نو وقت بگذارید.

سرگزی در همین خصوص عنوان کرد: ستاد اقامه نماز دوره های فشرده ای بدون هزینه در مراکز استان برگزار می کند که می توانید در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز شرکت کنید.

در این گردهمایی هر کدام از ائمه جماعات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی نظرات، پیشنهادات و ابتکارات خود را بازگو کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا