اخبارکرمان

مراسم جشن تکلیف پسران مدارس شهرستان فهرج برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، مراسم جشن تکلیف پسران مکلف مدارس شهرستان فهرج روز چهارشنبه دوم اسفند ماه با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان،امام جمعه، فرماندار،رئیس آموزش و پرورش و دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان فهرج در محل سالن اجتماعات مدرسه رسول اکرم(ص) شهرستان فهرج برگزار شد.

در این مراسم رئیس آموزش و پرورش و امام جمعه شهرستان فهرج ضمن عرض خیر مقدم و  تشکر از دست‌اندرکاران مطالب مبسوطی را در خصوص جشن عبادت بیان کرد.

همچنین در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین عربپور مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان ضمن تشکر از امام جمعه و مسئولین شهرستان نکاتی را بیان داشت.

حجت الاسلام عرب‌پور گفت:جشن تکلیف یکی از مهم ترین جشن ها برای دختران و پسران مسلمان است و با گرفتن این جشن در مدارس به دانش آموزان آموزش داده می شود که به سن تکلیف که می رسند باید به وظایف دینی خود عمل کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان بیان کرد:دختر یا پسر به سن معینی که می رسند و بالغ می شوند به آن ها مکلف گفته می شود و فردی که به سن تکلیف می رسد باید دستورهای دینی را به خوبی انجام دهد و به واجبات دین نیز عمل کند و از آنچه که خدواند مومنان را ممنوع ساخته پرهیز کند.

وی همچنین گفت:خداوند، براى آنکه ما به سعادت برسیم و راه صحیح زندگى را بشناسیم، هم در وجود ما «عقل» قرار داده است و هم توسّط پیامبران «دین» فرستاده است تا با عمل به راهنماییهاى عقل و دین، انسانهایى کامل و سعادتمند شویم.

عرب پور اظهار کرد:این را هم باید بدانیم که آنچه را خداوند بر ما «واجب» ساخته و از ما خواسته است که عمل کنیم، کارهاى نیک و سودمند و مفید براى ما وجامعه است و آنچه را که «حرام» دانسته و از آن نهى فرموده است، کارهاى ناشایست و زیان آور است که براى جسم و روح ما ضرر دارد.

وی همچنین تشریح کرد:وقتى پسر یا دختر به سنّ معیّنى رسیدند و بالغ شدند، به آنان «مکلّف» گفته مى شود. کسى که به سنّ تکلیف مى رسد، باید دستورهاى دینى را انجام دهد و به واجبات عمل کند و از آنچه خداوند ممنوع ساخته (یعنى محرّمات) پرهیز کند.

لازم به ذکر است اقامه نماز جماعت با دانش آموزان مکلف و اهداءل وح تقدیر و هدیه به مکلفین و عیادت از روحانی طرح هجرت در روستای جهان آباد از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه حجت الاسلام عرب‌پور به شهرستان فهرج بود.

جشن تکلیف پسران مکلف شهرستان فهرج

جشن تکلیف پسران مکلف شهرستان فهرج

جشن تکلیف پسران مکلف شهرستان فهرج

جشن تکلیف پسران مکلف شهرستان فهرج

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا