اخبارایلام

جشن تکلیف باشکوه دختران پایه سوم ابتدایی استان ایلام برگزار شد

این مراسم با حضور بیش از 8000 هزار دانش آموز دختر کلاس سوم ابتدایی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جشن تکلیف باشکوه دختران نومکلف پایه سوم ابتدایی استان ایلام، روز شنبه ۲۴ دی ماه در مصلی بزرگ شهر ایلام برگزار شد.

جشن تکلیف دختران نومکلف شهر ایلام با حضور بیش از ۸۰۰۰ هزار دانش آموز دختر کلاس سوم ابتدایی و بصورت متمرکز در محل مصلی شهر ایلام و با حضور مسئولین استانی از جمله مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل آموزش و پرورش، رئیس حوزه‌های علمیه استان، نماینده ولی فقیه در سپاه استان و مسئولین نظامی و انتظامی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین رعد مرادبیگی رئیس حوزه علمیه استان، سخنران این جشن بزرگ در خصوص اهمیت نماز و جشن تکلیف گفت: جشن تکلیف یعنی تولدی دیگر، یعنی جشنی دینی و شروعی برای عبادات و ارتباط با خدا. این یعنی شما یکسری مسئولیت‌هایی را باید از این پس انجام دهید. در جشن تکلیف خداوند متعال ملائکی را برای شما می‌فرستد که تاج این تکلیف را بر سر شما بگذارد.

وی افزود: الان شما سرود سلام فرمانده را خواندید و با امام زمان خود عهد بستید که سرباز تو باشم. سربازی امام زمان این است که در زندگی به دین توجه کنید. یکی از این گزاره های دینی نماز است. شما با این جشن تکلیف با امام زمان(عج) عهد بسته‌اید که با خواندن نماز و انجام فرایض دینی امام زمان خود را مسرور گردانید.

این مقام مسئول تصریح کرد: دومین عهد شما با امام زمان حجاب شما است که ازین پس باید با حجاب و پوشش در جامعه حضور یابید تا در محضر خداوند متعال و امام زمان(عج) سربلند باشید.

حجت الاسلام مرادبیگی ادامه داد: سومین عهدی شما با امام زمان این است که عهد می‌بندید که در برابر انقلاب مسئول باشید. پشتیبان این انقلاب باشید چون این انقلاب متعلق به امام زمان(عج) است و باید با دستان شما عزیزان به دست حضرت مهدی(عج) برسد.

مدیر حوزه علمیه استان در پایان سخنان خود گفت: عزیزان در زندگی خود احترام به پدر و مادر را سرلوحه رفتار و کردار خود قرار دهید و در انجام فرایض دینی و واجبات الهی پیش قدم باشید.

جشن تکلیف دختران نومکلف پایه سوم ابتدایی همزمان با شهر ایلام، در سایر شهرستان‌‌های استان نیز برگزار شد.

در پایان جشن تکلیف دختران نومکلف پایه سوم ابتدایی استان ایلام، از برگزیدگان مسابقات قرآن، عترت و نماز تقدیر به عمل آمد.

جشن تکلیف باشکوه دختران پایه سوم ابتدایی استان ایلام  جشن تکلیف باشکوه دختران پایه سوم ابتدایی استان ایلام  جشن تکلیف باشکوه دختران پایه سوم ابتدایی استان ایلام

جشن تکلیف باشکوه دختران پایه سوم ابتدایی استان ایلام

جشن تکلیف باشکوه دختران پایه سوم ابتدایی استان ایلام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا