اخبارایلام

جشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت گاز استان ایلام برگزار شد

مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت گاز استان ایلام با حضور مدیر ستاد اقامه نماز و مدیران شرکت گاز استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان در مراسم جشن تکیلف فرزاندان کارکنان شرکت گاز استان ایلام در روز یکشنبه ۲۵ دی ماه حضور یافت.

سخنران این مراسم با اشاره به اینکه حضرت فاطمه(س) نه تنها الگوی زنان مسلمان، بلکه الگوی تمامی زنان دنیا هستند، گفت: این الگو بودن در همه زمینه‌ها از جمله به عنوان مادر و همسر نیز است.

فهمیان استاد حوزه و دانشگاه در مراسم بزرگداشت مقام زن، روز مادر و جشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت گاز استان که در نمازخانه شرکت برگزار شد با بیان اینکه جایگاه حضرت فاطمه(س) یک جایگاه رفیع است، گفت: زنان و مادران نقش اصلی را در خانواده بر عهده دارند و اگر با آموزه‌های اسلامی در جهت ترویج تعالیم دین مبین اسلام کوشا باشند، تعالی و سعادت خانواده را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر فرصت مناسبی برای تبیین نقش مهم و موثر بانوان در جامعه اسلامی است، اظهار داشت: همسرداری و تکریم خانواده، تربیت صحیح فرزندان و ولایت‌مداری از ویژگی‌های بارز حضرت فاطمه(س) بوده که بانوان امروز با تأسی از این خصایص ارزشمند به‌عنوان الگویی بی‌بدیل برای زنان جهان محسوب می‌شوند.

فهمیان با بیان اینکه زنان شاغل دو وظیفه سنگین و مهم در محل کار و منزل بر عهده دارند، تصریح کرد: بانوان شاغل در  شرکت گاز، حقیقت کلمه“ما می‌توانیم” را در زمینه‌های مختلف به اثبات رسانده اند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: بانوان در منزل بدلیل انجام وظیفه مادری و تربیت فرزندان و  در محل کار نیز با خدمت به مردم و جامعه در حال تلاش هستند که این نمونه بارز جهاد فی سبیل‌الله است.

فهمیان با بیان اینکه بانوان شاغل مروجان خوبی برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه هستند، افزود: نتیجه نهادینه کردن حجاب و عفاف در خانواده‌ها، سلامت اجتماع است.

وی با اشاره به اینکه جشن تکلیف، آغازی شیرین برای عبادت و بندگی است، گفت:جشن تکلیف، جشن شکرگزاری به درک هر‌چه بیشتر لطف خداوند مهربان و عمل به دستورات الهی و دینی است.

فهمیان افزود: شرکت گاز استان ایلام تلاش می‌کند که با اجرای مراسم جشن تکلیف، زمینه‌ای برای ماندگار شدن خاطره شیرین ورود به سن عبادت و ترویج تکلیف دینی را در ذهن فرزندان کارکنان تجسّم بخشد.

گفتنی است این مراسم با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، معاون امور بانوان استانداری ایلام و جمعی از کارکنان و خانواده کارکنان شرکت گاز استان برگزار و با اهدای لوح تقدیر و شاخه گل از بانوان و فرزندان تقدیر شد.

جشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت گاز استان ایلام برگزار شدجشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت گاز استان ایلام برگزار شد جشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت گاز استان ایلام برگزار شد جشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت گاز استان ایلام برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا