اخبارکهگیلویه و بویراحمد

آیین جشن تکلیف دختران چرامی در مصلی نماز جمعه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویراحمد، جشن تکلیف دختران مدارس شهرستان چرام با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئول ستاد اقامه نماز و اعضای شورای اداری در روز یکشنبه ۲۵ دی ماه مصلای نماز جمعه برگزار شد. ‎

دانش آموزان کلاس سومی مدارس شهرستان چرام روزی به یاد ماندنی را پش سر گذاشتند.روزی که می خواستند در مقابل معبود خود خضوع و خشوع را تمرین کرده و بهتر یاد بگیرند و روندی جدید را در زندگی آغاز کنند .

حجت الاسلام سید نوراله افشار امام جمعه در جشن تکلیف دختران مدارس شهرستان چرام اظهار داشت: این جشن عبادت برای آشنایی دانش آموزان با تکلیف و اهمیت آن و همچنین رعایت احکام شرع و مسائل دینی و اخلاقی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و قابل تحسین است. افشار با بیان اینکه جشن تکلیف خاطره شیرین معنوی است، افزود: همین که در این آیین دانش آموزان درباره احکام نماز، انتخاب مرجع تقلید و واجبات دین مطالبی می آموزند کار ارزشمندی است که در تمامی مدارس برگزار شود.

سیدعبدالرحمن توفیقیان فرماندارچرام بیان کرد: تبریکات مارا تقدیم بکنیم به همه مادران وبه مادران آسمانی و همه مادرانی که چنین نسلی را پرورش داده اند.توفیقیان افزود: تبریک می گویم به همه این عزیزان واین گل های بوستان در روزی که منتسب هست به فاطمه زهرا(س)به سن تکلیف رسیده اند.وی بیان کرد:مامکانیزم های تبلیغی وتشویقی فروانی داریم، چقدرمهم است که یک ابلاغی یاارتقایی ازجانب یک مقام بالاتری به مدیری می دهند و خوشحال می شوداما ابلاغی که خداوند به انسان بدهد چقدر شگفت انگیز و با ارزش است.

 فرماندار درجشن تکلیف دختران مدارس شهرستان چرام گفت: شما غنچه های نوشکفته بوستان معرفت هستید که در واقع قهرمان واقعی شده اید،شما عزیزان شایسته هم کلامی باخداوند شده اید. وی بیان کرد: باید تلاش کنیم شیرینی ولذت این عبادات را همواره به این عزیزان بچشانیم. فرماندار چرام گفت: دو رویکرد تربیتی داریم که وقتی میخواهیم فرزندمان را تشویق کنیم تلاش نکنیم که دریک جا بماند باید قدم به قدم پیش ببریم تا رشدو ترقی نمایند.

 وی در پایان بیان کرد: لذت عبادات را باید درکام و ذائقه فرزندمان چشانید و نباید در یک نقطه بمانند اگر در مسائل تربیتی تنبیه را در نظر بگیریم فرزند مان را خلع سلاح میکنیم و دیگر چیزی برای گفتن ندارد که می طلبدبا نرمی و آرامش فرزندانمان را مدیریت وتربیت نماییم.

آیین جشن تکلیف دختران چرامی آیین جشن تکلیف دختران چرامی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا