اخبارمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

جلسه هماهنگی انعقاد تفاهمنامه مابین پژوهشگاه فرهنگ و ادب اسلامی با ستاد اقامه نماز

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، جلسه هماهنگی انعقاد تفاهمنامه فی مابین پژوهشگاه فرهنگ و ادب اسلامی با مجموعه ستاد اقامه نماز، بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و ستاد تفسیر قرآن کریم با حضور معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز، معاونین فرهنگ،آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت و جمعی از مدیران و معاونین پژوهشگاه در بیستم آذر ماه در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تحت اشراف آیت الله رشاد برگزار شد.

در ابتدای جلسه منصور سرگزی معاون فرهنگ آموزش و پژوهش ستاد با اشاره به ظرفیت های ستاد اقامه نماز، به معرفی توانمندی و ظرفیت های ستاد اقامه نماز پرداخت.

حجت الاسلام نصوری معاون فرهنگ آموزش و پژوهش بنیاد در ادامه به ظرفیت های بنیاد و محورهای مطالب اشاره کرد و بر استفاده از ظرفیتهای پژوهشی بنیاد و از بین بردن خلاء در عناوین پژوهشی تاکید کرد.

وی ضمن ارائه پیشنهادات در عرصه پژوهشی، گفت: تلاش شود با توافق طرفین به یک نظام واحد در توسعه و تعمیق فرهنگ مهدویت نائل شویم.

در ادامه جلسه عرب صالحی رئیس پژوهشکده در استان قم که به صورت وبینار در جلسه حضور داشت، گفت: جهت همسو بودن در اجرای فعالیتها، برنامه های مختلف در کنار یکدیگر دیده شود و تا دو هفته آینده متن تفاهمنامه آماده و در جلسه مشترک تفاهمنامه نهایی امضا شود.

در این جلسه در خصوص محورهای همکاری از جمله بازنگری در تفاهمنامه سنوات گذشته با رویکرد افزودن بخشهای تفسیر و مهدویت در کنار نماز، استفاده از ظرفیت کانون اندیشه جوان در تولید محتوای تخصصی قرآن نماز و مهدویت ویژه نسل نو و نشر مشترک در حوزه های تفسیر نماز و مهدویت و بازنشر محتوای تخصصی در حوزه انتشارات طرفین در زمینه تولید، معرفی و توزیع تبادل نظر شد.

تشکیل میزهای سیاستی مشترک در حوزه معارف قرآن نماز و مهدویت و تدوین نظام نامه های وابسته به طرفین، پیوست نگاری فرهنگی و اجتماعی قرآن نماز و مهدویت مورد نیاز ستاد، همکاری و تعامل در تولید و پشتیبانی محتوایی در فصلنامه ها و سایت های محتوایی طرفین و استفاده از ظرفیت علمی پژوهشی آموزشی طرفین در زمینه های مرتبط از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

 جلسه هماهنگی انعقاد تفاهمنامه مابین پژوهشگاه فرهنگ و ادب اسلامی با ستاد اقامه نماز  جلسه هماهنگی انعقاد تفاهمنامه مابین پژوهشگاه فرهنگ و ادب اسلامی با ستاد اقامه نماز  جلسه هماهنگی انعقاد تفاهمنامه مابین پژوهشگاه فرهنگ و ادب اسلامی با ستاد اقامه نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا