اخبارمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی

جلسه تدوین تفاهم نامه همکاری مجمع خیرین مسجدساز و بسیج سازندگی کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، نشست کارشناسی و تخصصی تدوین تفاهم نامه همکاری مشترک مجمع خیرین مسجدساز و بسیج سازندگی کشور، با حضور رضاپور معاون بسیج سازندگی کشور، سید علی مهدیان معاون اجرایی مجمع خیرین مسجدساز و حامد صالحی مدیر روابط عمومی مجمع خیرین مسجدساز کشور در روز سه شنبه هشتم آذر ماه برگزار شد.

سید علی مهدیان معاون اجرایی مجمع خیرین مسجدساز در گفتگو با روابط عمومی مجمع خیرین مسجد ساز کشور هدف از برگزاری این جلسه را شناسایی و بهره گیری از ظرفیت های مشترک دو نهاد در زمینه احداث، مرمت و بهسازی مساجد در مناطق محروم و کم برخوردار روستایی و حاشیه شهرها عنوان کرد.

وی افزود: ایجاد بانک اطلاعات نیازمندی های کشور در حوزه مسجدسازی و تعمیر و تجهیز مساجد، شناسایی و بهره گیری از ظرفیت خیرین و بانیان مسجدسازی در کشور و استفاده از ظرفیت های تبلیغی و ترویجی دو نهاد برای ارائه گزارش اقدامات و فعالیت های انجام گرفته در خصوص اهداف تفاهم نامه، از محورهای همکاری مشترک بود که به آن پرداخته شد.

معاون اجرایی مجمع خیرین مسجدساز در ادامه با اشاره به ضرورت شناسایی و بهره گیری از ظرفیت گروه های جادی در زمینه احداث، تعمیر و بهسازی مساجد در مناطق محروم، گفت: شناسایی و رفع موانع و مشکلات قانونی و اجرایی مسجدسازی در کشور و پیگیری رفع آن از طریق مراجع ذی صلاح و پیگیری تخصیص بودجه از منابع دولت در جهت توسعه مسجدسازی در مناطق محروم از موارد مطرح شده در این جلسه بود.

وی در ادامه پیگیری و توجه ویژه به امر مسجدسازی در سند برنامه هفتم توسعه فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی نظام و پیگیری ویژه به امر مسجدسازی در برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور از دیگر محورهای همکاری مشترک دو نهاد عنوان کرد.

وی افزود: مقرر است ایجاد بانک ظرفیت دستگاه های اجرایی کشور در این حوزه و مشارکت در ایجاد سامانه جامع مجمع خیرین مسجدساز کشور پیگیری شود.

جلسه تدوین تفاهم نامه همکاری مجمع خیرین مسجدساز و بسیج سازندگی کشور جلسه تدوین تفاهم نامه همکاری مجمع خیرین مسجدساز و بسیج سازندگی کشور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا