آذربایجان شرقیاخبار

راهکارهای فرهنگ سازی نماز در واحد فرهنگی قرارگاه خاتم الاوصیاء تبریز بررسی شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه راهکارهای فرهنگ سازی نماز و معنویت بین نوجوانان و جوانان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و جمعی از نخبگان قرارگاه خاتم الاوصیاء، روز چهارشنبه شانزدهم خرداد ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با قدردانی از این حرکت مبارک که در جامعه و مخصوصا در مناطق محرم اجراء می شود، گفت: امروزه ما نیازمند فکری نو و افرادی جوان و جهادی هستیم تا بتوانیم به منویات مقام معظم رهبری جامع عمل بپوشانیم.

وی با بیان اهمیت آموزش و آگاهی در اقشار مختلف جامعه، افزود: همه ما می دانیم نماز خواندن خوب است و تاثیرات روحی، روانی، فردی و اجتماعی فراوانی دارد، ولی این موضوع در حد شعار مانده و ما هنوز نتوانستیم فواید نماز را در سلامت روح و جسم انسان ها بصورت ملموس بیان کنیم.

وی ادامه داد: ما باید شیوه بیان این معارف عظیم را برای هر سنی، هر قشری، هر صنفی، هر اخلاق و سلیقه ای پیدا کنیم، و بصورت ملموس برای اهاد مختلف جامعه بیان کنیم، که این کار باعث توسعه و ترویج نماز در جامعه و نماز هم باعث توسعه و ترویج آسایش و آرامش در جامعه می شود.

وی در پایان با بیان دوره های آموزشی آداب و اسرار نماز، تصریح کرد: ستاد اقامه نماز آماده برگزاری دوره های آموزشی آداب و اسرار نماز برای تمام رده های سنی است، و شما می توانید از ظرفیت اساتید و کتاب های ستاد اقامه نماز که برای رده های مختلف سنی با موضوعات مختلف چاپ شده استفاده کنید.

جلسه نمازی در قرارگاه خاتم الاوصیاء

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا