اخبارحوزه ریاستمدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانیمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

نشست مشترک شورای معاونین ستاد اقامه نماز با دبیران شورای برنامه ریزی مناطق کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، نشست مشترک شورای معاونین ستاد اقامه نماز با دبیران شورای برنامه ریزی مناطق کشور، با حضور رئیس و قائم مقام ستاد، معاونین، مدیران و دبیران مناطق در روز دوشنبه هفدهم اردیبهشت ماه برگزار شد.

سید احمد زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، در نشست مشترک شورای معاونین ستاد با دبیران شورای برنامه ریزی مناطق کشور با اشاره به اینکه امیدواریم سالی که آغاز کردیم سالی سرشار از توفیق در راستای ترویج اقامه نماز باشد، اظهار کرد: مواردی که در این جلسه مطرح شد قابل حل است و می توان در قالب تفاهم نامه های جدید تهیه و در صورت تصویب اعتبارات آن تامین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در هر کاری که با مشکل مواجه می شوید، به دنبال راه حل بگردید، گفت: به منظور ارزیابی دستگاه ها در حوزه نماز فرمت ها باید متناسب با استان ها تهیه شود؛ همانطور که ارزیابی استان ها با مرکز متفاوت است ارزیابی شهرستان ها نیز متفاوت باشد.

زرهانی ادامه داد: هر سه ماه یکبار مشکلات دستگاه ها را بررسی و به تفکیک نامه ها را به مرکز ارسال کنید؛ این مشکلات از طریق وزارتخانه ها مطرح و حل شود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در ادامه به ارسال گزارش‌ها توسط استان ها تاکید کرد و گفت: مشکلات موجود در استان ها را از طریق نامه گزارش دهید حتی در پی مکاتبات شما دستگاه ها مورد تشویق هم قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه در زنجان سی امین اجلاس سراسری نماز برگزار و ماحصل آن ۳۰ دستاورد بود که ابلاغ شد، گفت: همه ما به اندازه وسع خود مکلف هستیم و باید آنچه به ما تکلیف می شود را انجام دهیم.

زرهانی ادامه داد: مسائل و موضوعات مرتبط با ستادهای اقامه نماز به جهت تعاملات همکاران با یکدیگر قابل بررسی و حل است ولی در مورد دستگاه های اجرایی می توانند مسائل را از طریق اهرم های فشار حل کنید.

به گفته قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، پس از ارزیابی دستگاه ها در کنار انعکاس نقاط قوت و ضعف، لازم است تا راهکارهایی نیز برای رفع این کاستی ها در ادامه گزارش ها برای دستگاه مربوطه ارسال شود.

زرهانی به گزارش دهی ستادهای اقامه نماز در خصوص وضعیت موجود و گزارش دستگاه ها و مشکلات مربوطه تاکید کرد و گفت: پاسخگویی در اتوماسیون و سامانه تسریع شود.

وی با بیان اینکه از ظرفیت نمایندگان ولی فقیه و استانداران در استان‌ها استفاده کنید، گفت: فرمت ارزیابی ها نوسازی شده است و تلاش کنید فقط به بایگانی ها تکیه نداشته باشید یکی از آفت های نظام اداری ما اعتیاد به بایگانی هاست.

در پایان دبیران شورای برنامه ریزی مناطق ضمن ارائه گزارش فعالیتهای شورای مناطق پنجگانه کشور در جلسه هیات امنای ستاد اقامه نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، قائم مقام، معاونین و مدیران ستاد مرکز، در خصوص اجرای برنامه ها در سال ۱۴۰۳ بحث و تبادل نظر کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا