اخبارقزوین

مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین با رئیس کل دادگستری دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، روز سه‌شنبه هفدهم بهمن‌ماه حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان و حجت‌الاسلام محمد زاده کارشناس نظارت و ارزیابی با شعبانی رئیس‌کل دادگستری استان قزوین دیدار و گفتگو کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی ضمن تسلیت شهادت مظلومانه حضرت امام موسوی کاظم (ع) و گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و قدردانی از برگزاری این جلسه و تشکر از حضور فعال شعبانی به‌عنوان رئیس‌کل دادگستری استان و عضو شورای اقامه نماز استان گفت: با توجه به آیه شریفه «ان الصلات تنهی عن الفحشاء و المنکر» انتظار داریم جنابعالی شورای اقامه نماز دادگستری استان را فعال کنید و به امر اقامه نماز اهتمام بیشتر داشته باشید.

وی گفت: به معاونت‌های پیشگیری از جرم و فرهنگی دادگستری تاکید داشته باشید موضوع نماز را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهند، چون نماز حصن و دژی مستحکمی است که می‌تواند هم قضات و کارکنان دستگاه قضا را تقویت کند و هم آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌های جامعه را به حداقل برساند.

موسوی افزود: مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در پیام به بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز که در قزوین برگزار شد فرمودند همه بدانند که یکی از مؤثرترین راه‌ها برای کاستن آسیب‌های اجتماعی، ترویج نماز است. به اینکه حتی یک نفر از جوانان و نوجوانان کشور، در نماز سهل‌انگاری نکند. این‌یکی از بهترین راه‌ها برای سلامت معنوی و روحی مردم ما و جامعه ما است.

وی افزود: همچنین معظم له در پیام دیگر فرمودند یک کشاورز و باغبان زمانی می‌تواند بگوید موفق است که ببیند موقع برداشت محصول چه تعداد میوه و با چه کیفیتی برداشت کرده است. لذا ما زمانی می‌توانیم بگوییم در این امر نماز موفق شده‌ایم که ببینیم مساجد و نمازخانه‌ها در اوقات نمازهای جماعت حضور حداکثری دارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی اظهار کرد: بعضی از دستگاه‌ها مثل اتاق عمل بیمارستان‌هاست، باید ویروس‌ها را در آن جدی گرفت و با آن مبارزه و ویروس‌زدایی کرد. دستگاه قضا یکی از مهم‌ترین مصادیق آن است که سلامت آن حقوق مردم و آبروی نظام جمهوری اسلامی را تضمین می‌کند.

مدیر ستاد اقامه نماز ادامه داد: مقام معظم رهبری دریکی از پیام‌ها فرموده‌اند همت خویش را بر آن بگمارید که نماز را به‌درستی بشناسانید لذا با ارتقاء دانش و بینش قضات محترم و کارکنان درزمینه‌ی احکام، فلسفه، اسرار و آثار نماز می‌توان در این امر مهم مؤثر و کارساز بود.

در ادامه رئیس‌کل دادگستری استان ضمن تشکر از حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی در دادگستری و تسلیت شهادت امام هفتم و تبریک فرارسیدن دهه فجر گفت: جایگاه و منزلت نماز در قرآن و کلام ائمه معصومین (ع) به‌قدری بالا است که کمتر موردی را می‌توان یافت که این‌چنین به آن تأکید شده باشد.

وی ذفزود: اگر تنها عامل نماز که بازدارندگی از فحشا و منکر است در نظر بگیریم، همین یک مورد خود استدلال محکمی برای اقامه امر نماز است که نتیجه آن کاهش پرونده‌های قضایی است؛ و ما در این امر به‌عنوان وظیفه اسلامی و سازمانی سعی و تلاش خواهیم کرد.

شعبانی افزود: در ارزیابی و ارتقاء کارکنان دادگستری یکی از مواردی که به آن توجه ویژه‌ای می‌شود، همین شرکت در نماز اول وقت جماعت است، زیرا نماز یکی از مهم‌ترین شعائر دینی است.

در پایان نماز جماعت اقامه شد.

در پایان نماز جماعت به امامت آیت‌الله عابدینی امام‌جمعه قزوین اقامه شد.در پایان نماز جماعت به امامت آیت‌الله عابدینی امام‌جمعه قزوین اقامه شد.در پایان نماز جماعت به امامت آیت‌الله عابدینی امام‌جمعه قزوین اقامه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا