اخبارکردستان

شورای اقامه نماز شهرستان کامیاران برگزار شد

فرماندار کامیاران: ادارات تمهیدات و بستر های لازم را در راستای برپایی پررنگ تر نمازجماعت فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، هفتم دی ماه شورای اقامه نماز شهرستان کامیاران با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، فرماندار کامیاران و سایر اعضای شورا برگزار شد.

در ابتدا ثقفی نیا فرماندار کامیاران ضمن خیرمقدم به مدیر و همراهان و تشکر از حضور اعضای جلسه گفت: ادارات تمهیدات و بستر های لازم را در راستای برپایی پررنگ تر نمازجماعت فراهم کنند.

فرماندار کامیاران افزود: اقدامات موثری در سطح شهرستان با هدف توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز صورت گرفته است اما انتظار هست دستگاههای اداری با ارائه برنامه ها و پیشنهادهای خود در این راستا تلاش مضاعف تری داشته باشند.

وی به اهمیت برپایی نماز در اول وقت تاکید کرد و گفت: برنامه ریزی کارها به گونه ای باشد که در زمان اقامه نماز شرایط حضور کارکنان در نماز جماعت فراهم شود.

ثقفی نیا اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم نقش خود در ترویج فرهنگ نماز در جامعه را ایفا کنیم و با برنامه ریزی مناسب زمینه جذب اقشار مختلف بویژه نوجوانان و جوانان را به مساجد و مراکز معنوی فراهم نماییم.

فرماندار کامیاران گفت: امیدواریم با همفکری و همراهی مجموعه فرهنگی شهرستان و دایر شدن نمایندگی اوقاف در کامیاران قدم های موثری در این زمینه برداشته شود.

در ادامه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از فرماندار، دبیر شورا و سایر اعضای حاضر در جلسه گفت: باید به شورای اقامه نماز شهرستان به عنوان یکی از شوراهای مهم نگاه کرد چون در این شورا مسائل مربوط به توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز مورد بررسی و اهتمام قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه نماز یک فریضه و تکلیف الهی است و در راس عبادات انسان ها می باشد و در همه ادیان بویژه در دین مبین اسلام جایگاه ویژه و پر اهمیتی داشته است، گفت: تلاش برای این فریضه بسیار ارزشمند توفیقی است که از جانب خدا نسیب کسانی شده است که برای نماز تلاش می کنند.

عظیمی گفت: برای تبیین و ترویج امر نماز باید به کارهای فرهنگی توجه بسیار ویژه ای شود. وی با اشاره به اجلاس سراسری نماز که بعنوان نماز نسل نو با تمرکز بر مدرسه، دانشگاه و مسجد برگزار می گردد گفت: لازم است تمام کسانی که با نسل نو در ارتباط هستند از مهارت های لازم برای دعوت جوانان به نماز برخوردار باشند لذا پیشنهاد می شود برای ائمه جماعت، مدیران، معلمین و مربیان مدارس دوره های آموزشی مربوط به نماز برگزار شود و ستاد اقامه نماز آمادگی لازم برای تامین مدرس این دوره ها را دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز گفت: امروز نماز نه تنها به عنوان عبادت و اطاعت امر خدا بلکه بعنوان وسیله و راهکاری بسیار مطمئن، عمیق و اثرگذار برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و همچنین اگر قصد داشته باشیم جوانانی با صداقت و کارآمد تربیت نماییم مانوس کردن آن ها با نماز بسیار ما را به این هدف نزدیک می کند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان کامیاران در مسیر زائرین اربعین می باشد گفت: توجه به نمازخانه های راه های مواصلاتی امری بسیار لازم و ضروری است و ضمن تعمیر، تجهیز و تمیز نگه داشتن نمازخانه های موجود، کارگروهی تشکیل و بررسی شود تا درصورت نیاز نسبت به پیشنهاد احداث نماز خانه جدید اهتمام کنند.

عظیمی افزود: همه دستگاه های اداری ضمن اینکه باید نمازخانه مناسب داشته باشند نسبت به تامین امام جماعت اقدام نمایند و مدیران بعنوان الگو باید اولین نفری باشند که در صفوف نماز حضور پیدا می کنند.

شورای اقامه نماز شهرستان کامیاران تشکیل شدشورای اقامه نماز شهرستان کامیاران تشکیل شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا