اخبارایلام

کارگاه آموزشی رابطین شورای اقامه نماز فرمانداری‌های استان ایلام

این کارگاه آموزشی در راستای توجیه و آموزش رابطین شورای اقامه نماز فرمانداری‌ها در خصوص شیوه نامه ها و آموزش سامانه سجاده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، کارگاه آموزشی رابطین شورای اقامه نماز فرمانداری‌های استان ایلام با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان در روز چهارشنبه ۲۱ دی ماه برگزار شد.

فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در ابتدای این جلسه نماز را مایه تربیت و اصلاح انسان دانست و گفت: شیوه سخن و رفتار کسی که نماز نمی‌خواند با کسی که روزانه ۱۷ رکعت نماز می‌خواند و همواره درحال ارتباط با پروردگاه خویش است متفاوت است و همین تفاوت نشان دهنده تاثیر اصلاحی و تربیتی نماز در شخصیت و منش انسان‌ها است.

وی افزود: نماز ارثیه تمام انبیاست. از زمان حضرت آدم نماز بوده است تا زمان حضرت محمد(ص). ما باید ببینیم نمازی که می‌خوانیم در ما اثر داشته است یا خیر. ببینیم رفتار ما را اصلاح کرده است یا خیر. اینگونه مقبولیت نماز ما مشخص می‌شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان خطاب به رابطین شورای اقامه نماز فرمانداری‌ها گفت: هرکدام از ما به نوبه خود در مقابل نماز مسئول هستیم. جایگاه اداری و پست و منصب اهمیتی ندارد. ما در جایگاه انسانی و در جایگاه دینی در برابر نماز و در برابر گسترش و اشاعه این فرهنگ نورانی مسئولیم.

رضایتی خاطرنشان کرد: رابطین شورای اقامه نماز فرمانداری‌ها یکسری وظایفی دارند که باید مورد توجه قرار بگیرد. پخش اذان بموقع و هرروزه، بررسی وضعیت نمازخانه و رفع نواقص و کمبودها، تامین امام جماعت و پیگیری انجام مصوبات شورا از جمله مهمترین وظایف آن‌هاست.

این کارگاه با آموزش نحوه پیشبرد توافق نامه‌ها توسط حسین الباد کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان ادامه یافت و در آخرین بخش کارگاه محمد محمدیان کارشناس روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان و پشتیبان سامانه، به آموزش نحوه کار با سامانه سجاده و نکات بارگذاری پرداخت.

کارگاه آموزشی رابطین شورای اقامه نماز فرمانداری هاکارگاه آموزشی رابطین شورای اقامه نماز فرمانداری ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا