آذربایجان غربیاخبار

کارگاه آموزشی شیوه های جذب جوانان به نماز در پادگان قوشچی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، کارگاه آموزشی شیوه های جذب جوانان به نماز، در پادگاه قوشچی آذربایجان غربی، با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین پناهی، مدیر ستاد اقامه نماز استان، روز چهارشنبه پنجم مهر ماه در در نمازخانه شعبه قرآن، عترت و نماز عقیدتی سیاسی تیپ ۴۱ م ه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین پناهی به بیان اهمیت نماز پرداخت و گفت: نماز به عنوان یک کارخانه انسان سازی، فرد نمازخوان را از پلیدی ها و رذائل اخلاقی بدور نگه میدارد. در آخرالزمان خانواده ها بجای دعوت به انجام امور مذهبی و دینی، از انجام این امورات دور نگه میدارند و پیامبر اکرم(ص) نیز در این مورد فرموده اند وای بر فرزندان آخرالزمان از دست پدرانشان!

وی افزود: نبود برنامه ریزی مناسب و عملی در زمینه نماز و بی اعتنایی به این سنگر اسلامی باعث شده اکثریت مساجد خالی از جوانان و نوجوانان شود. امروزه با تغییر نیازها و سوالات اساسی نسل جوان، کم کاری ها و نبود برنامه ریزی ها کاملا مشهود است. جوانی که امروزه در این فضای رسانه ای به سر می برد، جوانی است که با حجم کثیری از شبهات نمازی و … به سر میبرد و به مرور از نماز و معنویات فاصله میگیرد.

در ادامه این کارگاه روش های جذب به نماز فرزندان آموزش داده شد تا کارکنان و پایوران بتوانند در این مورد بهتر با فرزندان خود ارتباط برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا