اخبارکاشان

اقامه نماز جماعت امام جمعه کاشان در دبیرستان دخترانه نوریان کاشان

حجت الاسلام سید سعید حسینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در جمع دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه نوریان کاشان بیان داشت: اگر می‌خواهید از سایرین برتر باشید، نماز اول وقت را فراموش نکنید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کاشان، حجت الاسلام سید سعید حسینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با همراهی حجت الاسلام محمدحسین تواضعی، سرپرست ستاد اقامه نماز کاشان با حضور در دبیرستان دخترانه نوریان کاشان و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در روز یکشنبه بیست و سوم مهرماه در جمع دانش آموزان اظهار داشت: برای حروف مقطعه در قرآن مانند «الم» حدود ۲۵ نظر وجود دارد که یکی از نظرها این است که این حروف، رمزی بین خدا، رسول و امام می باشد.

وی با اشاره به آیات سوره مبارکه مریم اظهار داشت: شخصی از امام زمان (عج) در مورد حروف مقطعه این سوره سوال کرد و حضرت در پاسخ فرمودند: «ک» یعنی کربلا؛ «ه» یعنی هلاکت و شهادت ۷۲ نفر؛ «ی» یعنی یزید کافر؛ «ع» یعنی عطش اهل بیت و «ص» یعنی صبر حضرت زینب (س).

امام جمعه کاشان با اشاره آیه «ذَٰلِکَ الْکِتَابُ لَا رَیْبَ ۛ فِیهِ ۛ هُدًى لِلْمُتَّقِینَ» افزود: هیچ شکی نیست که این قرآن از طرف خداوند نازل شده است و برای اهل تقوا هدایت است؛ این سوال در ذهن می آید که مگر قران برای هدایت متقین است، مگر پیامبر (ص) به مشرکین نمی فرمود بیائید مسلمان شوید؟ پس چرا آیه می فرماید قران برای هدایت متقین است.

وی اظهار داشت: در جواب می گوئیم دو گونه هدایت داریم؛ هدایت عام و هدایت خاص، منظور از هدایت عام یعنی، خداوند تمام بشریت اعم از کفار و مشرکین و منافقین می خواهد هدایت شوند لذا هم عقل داده، هم قران و هم پیامبر و راهنما فرستاده است.

وی گفت: قرآن می فرماید ما برای متقین هدایت ویژه داریم، یعنی آنان را به مطلوب می‌رسانیم و ما دوست داریم این هدایت نصیبشان شود لذا باید بدانیم متقین چه کسانی هستند که هدایت ویژه دارند.

امام جمعه کاشان با بیان ویژگی های متقین بیان داشت: متقین کسانی هستند که به غیب ایمان دارند، نماز را اقامه می‌کنند، انفاق می‌کنند و به آخرت یقین دارند.

امام جمعه کاشان با توصیه نوجوانان به اقامه نماز اول وقت افزود: اگر می‌خواهید از سایرین برتر باشید، نماز اول وقت را فراموش نکنید.

وی گفت: مقام معظم رهبری در یک جمله کلیدی می‌فرمایند ظهور امام زمان (عج) کلید رمز آلودی دارد که این کلید فتح فلسطین است؛ لذا حوادث به سمت ظهور در حال حرکت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا