اخبارحوزه ریاستکاشان

اجلاس نماز آموزش و پرورش کاشان و آران و بیدگل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام و المسلمین سید جواد بهشتی، مشاور علمی و فرهنگی ستاد اقامه نماز کشور، در روز هجدهم اردیبهشت ماه در اجلاس نماز آموزش و پرورش شهرستان های کاشان و آران و بیدگل به شیوه های دعوت نسل نو به نماز اشاره کرد و یادآور شد: در کتاب های متعددی به اسرار و جایگاه نماز پرداخته شده است ولی لازم است تا به شیوه های دعوت به نماز هم توجه کرد.

حجت الاسلام بهشتی افزود: بیان نعمت های خداوند به تفکیک سن نسل نو یک اقدامات اثرگذار در دعوت این نسل به نماز است. معرفی این نعمت ها یک شیوه ماندگار است که از اذهان نسل نو پاک نخواهد شد.

اجلاس نماز کاشان و آران و بیدگل

وی خطاب به حاضران در اجلاس نماز با تاکید براینکه شیوه های دعوت به نماز را بیاموزید، گفت: شیوه های نوین بهره وری را بالا می برد؛ یکی از شیوه های دعوت نسل نو به نماز بیان نعمت الهی است. خداوند زمانی که به حضرت موسی(ع) فرمان داد مردم را به سوی ما دعوت کن؛ حضرت موسی(ع) سوال کرد شیوه اش را به من آموزش بده؛ خداوند فرمود: نعمت های من را برای مردم بازگو کن.

بهشتی بر ضرورت برشمردن نعمت های الهی برای کودکان گفت: با برشمردن نعمت های الهی، پیوند ناگسستنی بین کودک و خداوند ایجاد کرد؛ همچنین می توان از ظرفیت هنرمندان برای تولید آثار هنری همچون شعر، کتاب و نمایش با موضوع نعمت های الهی ایجاد کنیم تا این پیوند را محکم تر کرد.

وی آشنایی با نشانه ها و آیات الهی از دیگر شیوه های دعوت به نماز خواند و گفت: وقتی آیه ها و نشانه های خداوند را که با چشم می توان دید هم یک روش دیگر برای دعوت نسل نو به نماز است.

بهشتی با یادآوری اینکه کارهای آموزشی برای نماز یک راهکار مناسب برای دعوت نسل نو به نماز است، گفت: آموزش قرائت صحیح، مفاهیم، احکام نماز، اسرار نمازو آموزش عملی نماز باید مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، دانش آموزان را با قرائت صحیح نماز آشنا کنید، بسیاری از نوجوانان با قرائت صحیح نماز آشنا نیستند و یکی از دلایل کاهلی در نماز، اشکالات در قرائت نماز است. باید از ظرفیت مدارس برای آموزش قرائت، مفاهیم و احکام نماز به دانش آموزان استفاده کرد.

مشاور علمی و فرهنگی ستاد اقامه نماز کشور اضافه کرد: استفاده از ظرفیت فضای مجازی و تکنولوژی هایی که به خدمت انسان آمده است می تواند در جهت آموزش اسرار، احکام و آموزش عملی نماز استفاده کرد.

اجلاس نماز کاشان و آران و بیدگل

وی به اهمیت تبلیغ اشاره و با بیان اینکه اذان، همان تبلیغ نماز است؛ گفت: تبلیغ باید با هنر همراه باشد و می توان از ظرفیت دیوارهای مدارس استفاده کرد و می توان از جملات برانگیزاننده در محیط مدارس استفاده کرد.همچنین می توان از ظرفیت فضای مجازی برای تبلیغ نماز استفاده کرد.

بهشتی تبلیغ نماز در مناسبت های ملی و دینی را نیز ظرفیت دیگری در راستای ترویج نماز اعلام کرد و افزود: تبلیغ بین دو نماز از دیگر راه های دعوت به نماز است؛ در مدارس تلاش کنیم تا در بین نماز دانش آموزان را به اقامه نماز دعوت کنند. تبلیغ چهره به چهره نیز از دیگر راهکارهای تبلیغ نماز است.

اجلاس نماز کاشان و آران و بیدگل

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا