اخبارکاشان

 اجلاس بزرگ نماز در کاشان در دهه کرامت برگزار خواهد شد

سرپرست ستاد اقامه نماز کاشان در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان خبر داد: انشاءالله اجلاس بزرگ نماز در کاشان در دهه کرامت برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کاشان حجت الاسلام تواضعی، سرپرست ستاد اقامه نماز کاشان ، در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بیان کرد که به لطف خدا ان شاء الله می خواهیم اجلاس نماز کاشان را با حضور پرشور دانش آموزان و با محوریت نسل نو با هم اندیشی نخبگان و فعالان فرهنگی شهرستان و با میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در دهه کرامت برگزار کنیم.

سرپرست ستاد اقامه نماز کاشان مطرح کرد با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان و همچنین حضور اساتید حوزه در مدارس، نشست های دانش آموزی با موضوع نماز و جلسات ویژه اولیا با موضوع شیوه های دعوت فرزندان برگزار شد.

همچنین دوره محراب، دوره معراج ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ، همایش دعوت به بهشت ویژه مدیران مدارس، جشن تکلیف سه هزار نفری دختران شهرستان در مصلی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) کاشان از دیگر برنامه های اجرا شده توسط ستاد اقامه نماز بوده است.

برای گسترش فرهنگ معنویت و نماز از ابزار هنر استفاده کنید

حجت الاسلام سید سعید حسینی در جلسه شورای اقامه نماز اظهار داشت : مقام معظم رهبری در بیانی برای عبرت گرفتن از عاشورا به ایه ۵۹ سوره مریم استناد کردند « فَخَلَفَ مِن بَعدِهِم خَلفٌ أَضاعُوا الصَّلاهَ وَاتَّبَعُوا الشَّهَواتِ » انها نماز را ضایع و از شهوات پیروی کردند.

امام جمعه کاشان گفت: حضرت اقا می فرمایند، نماز در آیه فوق ، فقط منظور نمازی نیست که ما هر روز می خوانیم ، بلکه منظور همه معنویت است . وی گفت : سعی کنیم در ساخت کلیپ ها و تیزرها ، از حضور در اجتماعات معنوی ، ورزشکاران ، هنرمندان ، اساتید دانشگاه و یا دبیران مدارس مانند شرکت در نماز جماعت ، هئیات مذهبی و عزاداری ، نماز جمعه استفاده کنیم . این موارد دل ها را شاد می کند.

حجت الاسلام حسینی گفت : امور تربیتی و معاون پرورشی ، مسابقاتی در قالب ارائه مقاله برای سوالاتی مانند، چرا به مسجد برویم ؟ چرا نماز بخوانیم ؟ برگزار کند ، همچنین گروه های سرود با مضامین نماز مانند سرود برای مهدویت که واقعا به قلب و دل انسان می نشیند را در مدارس ایجاد نماید.

وی گفت: برای اساتید و کارکنان ادارات هم می توانیم مقالات با موضوعات و با توجه به موقعیت اساتید و کارکنان مشخص و اعلام کنید.

وی افزود: در این مسیر می توانید با استفاده از هنر و رسانه ، از ظرفیت بسیج دانش آموزی ، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان ، بسیج اساتید و کانون های فرهنگی مساجد استفاده کنید و انشاء الله برای برگزاری اجلاس نماز در شکل جدید با محوریت دانش اموزان در کاشان برنامه ریزی کنید.

فرماندار ویژه و رئیس شورای اقامه نماز شهرستان کاشان گفت: نشست‌های هماهنگی با نخبگان و مسئولین به منظور برگزاری هرچه باشکوه تر اجلاس نماز در شهرستان کاشان صورت بگیرد.

محمدشریف زارعی در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گفت: حضور شخص نماینده ولی فقیه برای اولین بار در نماز جماعت و مراسم صبحگاه بیش از ۲۵۰ مدرسه تاثیر بسیار خوبی در بین دانش آموزان و فضای مدارس داشته و در سطح کشور این اقدام بی‌سابقه بوده است.

فرماندار ویژه و رئیس شورای اقامه نماز شهرستان کاشان ادامه داد: در برپایی اجلاس نماز از ظرفیت نیروهای توانمند فرهنگی و هنری شهرستان که از افتخارات منطقه هستند و در مقاطع مختلف توانسته اند ایده ها و برنامه های جذابی را برگزار کنند استفاده گردد.

وی بیان کرد: طرح نماز، مدرسه و مسجد به منظور حضور دانش آموزان در مساجد است که لازم است مورد توجه بیشتری قرار گرفته که لازم است مسئولین مربوطه نهایت همکاری را با ستاد اقامه نماز داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا