اخبارسیستان و بلوچستان

مسجد کهورک استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان به نقل ازخبرگزاری  ایرنا  «مهرداد بذرپاش» در آیین بهره‌برداری از ۱۰ باب نمازخانه و ۱۰ باب مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی سراسر کشور با بیان اینکه با تلاشی مضاعف و سعی در رقم زدن سفری ایمن و با نشاط برای مردم هستیم اظهار کرد: یکی از وظایف وزارت راه و شهرسازی ایجاد زیرساخت‌های لازم برای سفری ایمن و جانمایی مکان‌هایی برای برپایی فرضیه نماز است. وقتی این ظرفیت در توان وزارتخانه وجود دارد باید در توسعه چنین زیرساخت‌هایی به کار گرفته شود.

وی گفت: احداث نمازخانه‌ها در شریان‌های اصلی و فرعی باید مدنظر قرار گیرد تا هنگامی که مردم احساس به برپایی فریضه نماز می‌کنند در کمترین زمان به این مکان‌ها برسند تا این فریضه واجب را انجام دهند.

بذرپاش با اعلام اینکه مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی باید محیطی امن و آرام را برای مسافرین فراهم کنند، افزود: این مجتمع‌ها علاوه بر ارائه خدمات به مسافرین موظف به برپایی نمازهای سه‌گانه در نمازخانه‌های خود هستند. از سازمان راهداری درخواست دارم تا با نظارت‌های مستمر از این مجتمع‌ها بر برپایی، آراستگی و بازگشایی نمازخانه‌ها تأکید داشته باشند.

به گفته وزیر راه و شهرسازی سازمان‌های تابعه دخیل در حمل و نقل نیز موظف به برپایی مکان‌هایی برای انجام فریضه نماز مسافرین در ایستگاه‌های ریلی، فرودگاه‌ها، پایانه‌های مسافری هستند.

عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه سعی بر این است که ساعات حرکت مسافرین هوایی و ریلی با زمان اذان تداخل نداشته باشد، تصریح کرد: در ایستگاه‌های بین‌راهی ریلی در حال برنامه‌ریزی برای اقامه نماز به صورت جماعت هستیم.

بذرپاش علت نام‌گذاری شعار فناورانه و مردم پایه بودن وزارت راه و شهرسازی را خدمت به مردم دانست و بیان کرد: از آنجایی که خدمات وزارت راه و شهرسازی به صورت مستقیم در زندگی مردم اثرگذار است رضایتمندی مردم جزو اهداف و اولویت‌های مجموعه ما است؛ لذا این موضوع نیز ملاکی برای ارزیابی مدیران و مسوولان خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه تمام ظرفیت خود را برای خدمات‌رسانی به مردم به کار گرفته‌ایم اذعان کرد: امیدواریم نوروزی متفاوت را برای ملت ایران رقم بزنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مجموعه این وزارتخانه ۱۱۰ باب نمازخانه بین‌راهی را احداث و تکمیل نماید به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دستور داد تا شش ماه اول سال ۱۴۰۳ هفتاد نمازخانه باقی مانده بین‌راهی را که برعهده وزارت راه و شهرسازی است راه‌اندازی کنند. امیدواریم تا سال آینده نیز بتوانیم ۵۰ نمازخانه بین‌راهی به چرخه استفاده مسافرین اضافه کنیم.

بذرپاش با بیان اینکه وزارت میراث فرهنگی با راه‌اندازی نهضت احداث نمازخانه‌های بین‌راهی نیز به خدمت‌رسانی به مردم خواهد پرداخت، افزود: با ظرفیت‌هایی که در اختیار وزارتخانه میراث فرهنگی قرار خواهیم داد امیدواریم تا پایان دولت تعداد نمازخانه‌های بین‌راهی به رقم قابل توجهی افزایش یابد.

در این افتتاحیه مسجد کهورک در محور زاهدان به بم نیز با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای و مدیر ستاد اقامه نماز استان و تعدادی از مسئولین استانی افتتاح و به بهره برداری رسید

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا