کرمان

جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، اولین  جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش با حضور مدیر کل آموزش و پرورش،مدیر ستاد اقامه نماز، کارشناس ارزیابی ستاد و دیگر اعضاء روز دوشنبه مورخ ۷ فروردین ماه در محل سالن کنفرانس اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار گردید.

در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، اعضای جلسه به بررسی وضعیت نماز در مدارس اشاره کردند و گزارشی را ارائه کردند، همچنین آسیب های عدم تشکیل نماز های باشکوه جماعت در مدارس مطرح شد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام عربپور مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن گزارشی از وضعیت نماز مدارس بیان داشت:وضعیت نماز در مدارس آن گونه که باید در شأن باشد نیست.

وی گفت:گاهی در یک مدرسه فقط یک کلاس برای نماز تعطیل می شود در حالی که دستورالعمل برای اجرای زنگ نماز در مدارس ابلاغ شده است ولی متأسفانه اجرا نمی گردد.

عربپور گفت:ستاد اقامه نماز آماده هر گونه همکاری برای اجرای این امر می باشد،وی بیان کرد:در کنار آسیب های مطرح شده مسأله بی انگیزگی در بین رؤسای مدارس و بعضی دبیران مشهود است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان تشریح کرد:باید برنامه ریزی شود تا مدیران و دبیران در این جهت بیشتر احساس وظیفه کنند.

در پایان مدیر کل آموزش و پرورش طی سخنانی به اهمیت نماز در مدارس اشاره کرد و اظهار داشت:اولا باید مدیران زنگ نماز را اجرا کنند و این موضوع باید پیگیری شود و ثالثا آسیب ها و موانع از جمله کمبود محلهای نماز در مدارس و مسأله امکانات نماز خانه از جمله فرش با کمک نوسازی مدارس باید مرتفع گردد.

رضایی گفت:باید در سال جدید تحولی در بحث نماز در مدارس ایجاد گردد.

جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا