اخبارکرمانشاه

نشست نمازی در اداره کل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه برگزارشد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، نشست نمازی اداره کل اقتصاد و دارای استان کرمانشاه در روز دوشنبه دهم مهرماه با حضور مدیر و کارشناس ستاد اقامه نماز و  با موضوع نماز برگزار شد.

در این نشست  حجت الاسلام والمسلمین علی مولوی مدیر ستاد استان ضمن تشکر از مسئولین این اداره کل و تبریک هفته وحدت و میلاد مسعود پیامبر رحمت و مهربانی (ص) و امام جعفر صادق (ع)  اظهار داشت: رسول اکرم (صلّی ‌‌الله‌ علیه‌ وآله): هنگام فرستادن معا ذ بن جبل به یمن می فرمایند: لِیَکُنْ أکْثَرُ هَمِّکَ الصَّلاهَ، فإنَّها رَأسُ الإسلامِ بعدَ الإقرارِ بِالدِّینِ. باید بیشترین دغدغۀ تو نماز باشد؛ زیرا نماز، بعد از اقرار به دین، سرآمد اسلام است.

وی سفارش پیامبر را نشان از توجه و اهمیت و جایگاه نماز بیان و توجه جدی همگان به فریضه الهی نماز را خواستار و بر تبلیغ و ترویج این واجب در جامعه تاکید کرد.

مولوی در ادامه با اشاره به آیه ۱۳۲ سوره طه گفت: بر همه ما تکلیف است که خود و خانواده و دیگران را به انجام فریضه الهی نماز دعوت کرده و در راه گسترش و تعمیق فرهنگ نماز در جامعه تلاش مضائف داشته باشیم.

وی از پیامبر عظیم الشان بعنوان اسوه کامل، و سرمشق بشریت در طول تاریخ یاد و گفت :نبی مکرم در راه تبلیغ و ترویج فرهنگ نورانی نماز تلاشهای فراوانی داشتند که جا دارد ما نیز به تاسی ازآن بزرگوار در این برهه از زمان خادم و مروج این فریضه الهی باشیم.

مدیر ستاد در ادامه با بیان فرازی از سخنان مقام معظم رهبری در باب هفته وحدت و لزوم اتحاد و همبستگی مسلمانان در مقابل استکبار ، دوام وقوام جامعه اسلامی و اقتدار مسلمین را در گرو حفظ وحدت دانست.

نشست رئیس و کارکنان اداره کل اقتصاد و دارای استان کرمانشاه با موضوع نماز برگزارشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا