اخبارکرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان، جلسه شورای اقامه نماز آموزش وپرورش استان در روز یازدهم آبان ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی مولوی و مسئولین و اعضای شورای اقامه نماز آموزش و پرورش  کرمانشاه برگزار شد.

در این جلسه مدیر ستاد اقامه نماز استان با بیان اهم  راه های توسعه و ترویج فرهنگ نماز در جامعه و با اولویت قشر نو جوان و جوان گفت: امروزه بر همه ما فرض است که با توان خود و امکانات موجود برای تعمیق فرهنگ نماز نهایت تلاش و کوشش خود را بکار برده و در این خصوص فعالیت کنیم.

مولوی با اشاره به موضوع سی امین اجلاس سراسری نماز  امسال با عنوان ” نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد، و دانشگاه تصریح کرد: ما باید از ظرفیت عظیم فضای آموزش و پرورش در جهت آشنایی قشر نوجوان وجوان با فریضه الهی نماز نهایت استفاده را ببریم چرا که بالا ترین فراوانی مخاطب ما در این اداره پر جمعیت می باشد.

وی لازمه کار با نسل نو و قشر نوجوان و جوان در آموزش وپرورش را دانش افزایی و ارتقا ء دانش و معلومات مدیران، مربیان ، معلمان ، روحانیون وامامان جماعت مدارس و نیز مدیر و مربیان کودکستانها دانسته و گفت: ان شا الله  در راستای برنامه های ستاد اقامه نماز و طبق برنامه ریزی که در خصوص تفاهم نامه های بومی در سطح استان صورت گرفته در آینده نزدیک با استفاده از اساتید مجرب و متخصص در این رابطه شاهد برگزاری دوره های آموزشی برای این عزیزان خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین مولوی اظهار داشت: با بر نامه ریزی وهماهنگی های صورت گرفته با مسئولین آموزش و پرورش  دوره های آموزشی برای معلمان پایه سوم دختران ، و پایه هشتم پسران، مدیران، مربیان ، روحانیونو ائمه جماعت مدارس و مربیان کودکستانها و مربیان پرورشی و دین و زندگی در نظر گرفته شده که به حول قوه الهی در اسرع وقت این دوره ها را با استفاده از اساتید مجرب و متخصص این فن در سطح استان برگزار خواهیم کرد.

مولوی با تشکر از مساعدت های مدیر کل و مجموعه مسئولین و کار کنان، مدیران و همکاران فرهنگی در مدارس بر استمرار و گسترش این مساعدت ها در شهر کرمانشاه و شهرستانهای تابعه و بر تلاش همگان در جهت تربیت دینی فرزندان این مرز و بوم تاکید کرد.

مولوی برگزاری  نشست های  دانش آموزی و اولیاء  با موضوع نماز در سطح مدارس استان و شهرستانهای تابعه را حرکتی بسیار خوب و تاثیر گذار عنوان و بر استمرار این جلسات با قوت بیشتر تاکید کرد.

مولوی در ادامه در رابطه با اطلاع رسانی  فراخوان اجلاس سی ام نماز و مسابقه کتابخوانی و جشنواره فجر تا فجر نیز مطالبی را به سمع و نظراعضای شورا  رساند.

در این جلسه حاضرین نکته نظرات خود را بیان و در پایان تصمیماتی تحت عنوان مصوبه جلسه جهت اجرا تصویب شد.

جلسه شورای اقامه نماز آموزش وپرورش استان کرمانشاه برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز آموزش وپرورش استان کرمانشاه برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا