اخبارکرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل امور عشایری کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نمازاستان کرمانشاه، سومین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل امور عشایری در روز شنبه مورخ چهارم آذر ماه با حضور مدیر و کارشناس ستاد اقامه نماز ، مدیر کل و جمعی از همکاران اداره کل امور عشایر استان کرمانشاه در سالن جلسات شهدای عشایر این اداره کل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مهندس رضایی مدیر کل امور عشایر استان با اشاره به خدمات انجام شده در حوزه های گوناگون علی الخصوص فرهنگ در بین عشایر استان خواستار نقش آفرینی دستگاهای متولی بر اساس وظایف تعریف شده در آئین نامه ساماندهی عشایر مصوب هیئت وزیران برای خدمت به جامعه رشید عشایر شد .

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز استان با استناد به آیات و روایات به بیان اهمیت فریضه الهی نماز پرداخت و وجود بیش از یکصد آیه از قرآن کریم و نیز بیش از یک سوم احادیث و روایات معتبر شیعه در رابطه با نماز را نشان از اهمیت بالای این واجب الهی دانست و همگان را به تلاش هرچه بیشتر در جهت توسعه و ترویج و تعمیق این فریضه دعوت کرد.

علی مولوی جامعه عشایری ایران اسلامی را مردمانی معتقد، مقید به مبانی دین اسلام دانست و حس میهن دوستی و دفاه از مرز و بوم میهن را از مشخص های بارز این قشر از هم وطنان عزیز برشمرد و گفت: امام عزیزمان این قشر زحمت کش و مولد را ذخایر انقلاب دانستند.

حجت الاسلام و المسلمین علی مولوی با اشاره به کارنامه درخشان جامعه عشایری در ایثار و وفاداری به نظام اسلامی ، نقش آفرینی این عزیزان در بزنگاه های گوناگون تاریخ انقلاب و دفاع مقدس را ممتاز و کم نظیر توصیف کرد .

وی در ادامه با بر شمردن وظایف متقابل مردم و نظام اسلامی ، ارائه خدمات فرهنگی و تبیین جایگاه نماز  و نقش آن در حفظ روحیه ولایت مداری و تزکیه نفس برای جامعه با صفا و پاک سرشت عشایر را وظیفه ذاتی ارکان نظام دانسته و آشنایی فرزندان عشایر با این مفاهیم ناب را لازم و ضروری دانست.

 

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل امور عشایری استان کزمانشاه برگزار شد-2

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل امور عشایری استان کزمانشاه برگزار شد-3

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل امور عشایری استان کزمانشاه برگزار شد-5

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا