اخبارکرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در روز شنبه بیست و هفتم آبان ماه  با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی مولوی  مدیر و خزایی کار شناس ستاد اقامه نماز ، چراغی مدیر کل و اعضای شورای اقامه نماز در محل دفتر این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه مدیر ستاد استان به بیان اهمیت و جایگاه فریضه الهی نماز از نگاه قرآن و عترت و اهل بیت پرداخت و وجود بیش از یکصد آیه در قرآن و نیز بیش از یک سوم احادیث و روایات معتبر شیعی در رابط با نماز را نشان از اهمیت بالای این واجب الهی دانست.

مولوی  با اشاره به آیه ۴۰ سوره ابراهیم  در قرآن گفت: حضرت ابراهیم (ع) از خدا خواست تا خود و نسل و ذریه اش را بر پا دارنده نماز قرار دهد.

وی با بیان اینکه نماز، ساده‌ترین، عمیق‌ترین و زیباترین رابطه‌ى انسان با خداوند است که در تمام ادیان آسمانى بوده است گفت: رسول اکرم (صلّی ‌‌الله‌ علیه‌ وآله): هنگام فرستادن معا ذ بن جبل به یمن می فرمایند : لیکن اکثر همک الصلاه ، فانها راس الاسلام بعد اقرار بالدین ،  باید بیشترین دغدغۀ تو نماز باشد؛ زیرا نماز، بعد از اقرار به دین، سرآمد اسلام است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان سفارش پیامبر (ص)  را نشان از توجه و اهمیت و جایگاه نماز بیان و توجه جدی همگان به فریضه الهی نماز را خواستار و بر تبلیغ و ترویج این واجب در جامعه تاکید کرد.

مولوی در ادامه با اشاره به آیه ۱۳۲ سوره طه گفت: بر همه ما تکلیف است که خود و خانواده و دیگران را به انجام فریضه الهی نماز دعوت کرده و در راه گسترش و تعمیق فرهنگ نماز در جامعه تلاش مضائف داشته باشیم.لذا یکى از وظایف والدین نسبت به فرزندان، سفارش به نماز است  یا بنی اقم الصلاه  – ای فرزند عزیزم نماز را به پا دار.

مولوی با برشمردن احادیث و روایاتی از پیامبر (ص)  و ائمه معصومین  (ع) از نماز بعنوان ستون دین ، پرچم اسلام ، راس اسلام ، اولین سئوال در قیامت و  عامل قبولی سایر اعمال یاد نمود و گفت: امام صادق (ع) نیز در آخرین لحظات عمر شریف خود فرمودند : شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد نمی رسد.

مدیر ستاد استان تصریح کرد:  پیامهای رهبری معظم انقلاب (مد ظله العالی) به اجلاس های سراسری نماز برای همه ما  گنجینه ای ارزشمند بوده و کارشناسان بیش از ۲۰۰ محور عملیاتی از پیامهای معظم له را استخراج کرده اند که باید آنها را  عملیاتی کرد.

وی خاطر نشان کرد: همه ما در قبال این فریضه الهی وظیفه داریم که با توان بیشتری در جهت توسعه و ترویج و تعمیق فرهنگ نورانی نماز تلاش مضائف داشته باشیم .

در ادامه جلسه حاضرین  نماز ظهر و عصر خود را به جماعت و به امامت حجت الاسلام مولوی اقامه نموده ، از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی و فعالین امر نماز  کارکنان  تجلیل و همچنین جشن تکلیف فرزندان نومکلف کارکنان نیز برگزار و با اهداء  لوح و هدیه ای که ازطرف اداره کل تهیه شده بود تجلیل بعمل آمد .

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کرمانشاه برگزار شد-2

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کرمانشاه برگزار شد-3

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کرمانشاه برگزار شد-4

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کرمانشاه برگزار شد-5

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا