اخبارالبرز

آئین افتتاحیه طرح نماز کلید بهشت است در البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز به نقل از روابط‌عمومی سازمان نهضت سوادآموزی، آئین افتتاحیه طرح ” نماز کلید بهشت است” با حضور و سخنرانی حجت الاسلام مرادی مدیر ستاد اقامه نماز استان و مسئولین اداره کل آموزش و پرورش در دبستان دخرانه قرآنی نرجس مورخ بیست و ششم فروردین ماه برگزار شد.

عسگرپور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان البرز از مدیر ستاد اقامه نماز در جهت همکاری و حضور هر ساله ایشان در این مراسم و بیان نکات کلیدی و کاربردی در راستای نماز کلید بهشت است تقدیر و تشکر کرد.

عسگرپور در این آئین گفت: اشاعه فرهنگ نماز از برنامه های فرهنگی مهم و اولویت دار سازمان نهضت سوادآموزی است و تعمیق و تقویت فرهنگ نماز هدف اصلی اجرای این طرح است.

وی ادامه داد: از اهداف دیگر اجرای طرح کاهش آسیب های اجتماعی، تقویت و ترویج فرهنگ کتاب خوانی در بین خانواده‌های سوادآموزان، ارتقا سطح آگاهی‌های عمومی و مهارت‌های ضروری زندگی است.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی در این آیین که ویژه آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان البرز گفت: نماز به انسان آرامش می‌دهد، چرا که انسان با نماز خواندن با خداوند ارتباط برقرار می‌کند.

وی افزود: در قالب این طرح سوادآموزان و خانواده‌های آنها با نماز و کارکردهای آن، با زبان ساده آشنا می‌شوند.

مرادی تصریح کرد: نماز انسان را از بدی ها باز می گرداند و اشاعه فرهنگ نماز و شکرگذاری در جامعه، می‌تواند تعالی جامعه را دربرداشته باشد. برپایی نماز باعث می‌شود که هر روز جایگاه انسان در نزد معبود بی‌همتا بالاتر رود و به تبع آن نحوه زندگی آن فرد متفاوت می‌شود.

و در پایان مرادی به تبیین ارائه دقیق و کاربردی کتاب نماز کلید بهشت است پرداخت و افزود ناگفته نماند که نماز، یکی از اعمال عبادی است که ثوابی همچون کلید بهشت برای آن در نظر گرفته شده است.

 اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز

 اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا