اخبارفارسمجمع خیرین مسجدساز

مسجد خیرساز امام رضا(ع) در شهرستان سروستان افتتاح شد

به گزارش ستاد اقامه نماز استان فارس، حجت الاسلام سید عباس موسوی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس در حاشیه مراسم افتتاح مسجد خیرساز امام رضا(ع) شهرستان سروستان با تاکید بر جایگاه و اهمیت مساجد در اسلام گفت: مساجد خانه خدا و اولین پایگاه دینی، سیاسی و اجتماعی مسلمانان است به نحوی که نبی مکرم اسلام  در نخستین گام و اولین قدم در هجرت مهم و تاریخ ساز خود اقدام به ساخت مسجد نمودند و این نشان از اهمیت بسزای این پایگاه ارزشمند دینی در نزد رسول خدا داشت.

وی افزود: احداث مسجد به عنوان یک بنای خیر و عام المنفعه همواره به دست مردم و خیران صورت پذیرفته است اما انتظار می رورد مسئولان و ادارات هم در این راه ارزشمند حمایت گر و پشتیبان باشند و با استفاده از ظرفیت های خود نسبت به آبادانی توسعه و ساخت و ساز خانه های خدا همت گمارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با بیان اینکه ساخت مسجد خیرساز امام رضا(ع) در روستای تل پوک شهرستان سروستان به همت یکی از خیران و مومنان از کشور کویت صورت پذیرفته است گفت: حاج جاسم البغلی از شیعیان و نیک اندیشان کویت به همراه برادران خود و به نیت پدر مرحومشان برای ساخت این مسجد بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال هزینه کرده اند .

موسوی ادامه داد: مسجد امام رضا(ع) علاوه بر شبستان اصلی با زیر بنای ۳۰۰ مترمربع دارای یک باب دارالقرآن و خانه خادم می باشد که توسط موسسه خیریه عمران مساجد در مدت زمان ۱۰ ماه احداث و به بهره برداری رسیده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس یادآور شد: موسسه خیریه عمران مساجد به ریاست حجت لاسلام و المسلمین سیدحبیب الله موسوی، نماینده خیرین جنوب تاکنون بیش از یکصد مسجد در نقاط محروم و فاقد مسجد استان فارس احداث کرده است به گونه ای که سهم عمده ای در سنت آبادانی و ساخت مساجد در جنوب کشور داشته است.

مسجد خیرساز امام رضا فارس

منبع: خبرگزاری فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا