اخباراصفهان

همکاری های مشترک بین مدارس و کانون های فرهنگی و هنری مساجد

مدیر آموزش و پرورش خوانسار: دانش آموزان عضو کانون های مساجد در مدرسه تشویق می شوند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، مرتضی گرجی مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوانسار روز شنبه یازدهم آذرماه در گفتگویی به توانایی قرائت قرآن توسط دانش آموزان ابتدایی شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: کلاس اولی ها پس از گذشت بیش از ۶۰ روز سال تحصیلی توانایی خواندن و نوشتن را کسب کرده که یکی از این مهارت ها، خواندن قرآن است.

مدیر آموزش و پرورش قرائت قرآن، نماز، شعر خوانی و دعا و مناجات را از ابعاد برنامه های مدارس اعلام کرد و اذعان داشت: متناسب با شرایط مدرسه و کلاس درس، محتوا برای آن تعریف و اجرا خواهد شد.

وی تقویت ارتباط بین منزل، مسجد و مدرسه را از ضرورت های تربیتی بیان کرد و یادآور شد: مدرسه می تواند این ارتباط را معرفی و دانش آموزان را برای حضور در مراکز دینی ترغیب کند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوانسار به همکاری های مشترک بین مدارس و کانون های فرهنگی و هنری مساجد اشاره کرد و گفت: این تعامل زمینه ساز جذب به مسجد و انجام فعالیت های دینی می شود.

گرجی خاطرنشان کرد: دانش آموزان عضو کانون های مساجد در مدرسه تشویق می شوند و مدیران کانون های فرهنگی و هنری نیز با مسئولان آموزشگاه ها در فعالیت های فرهنگی همکاری دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا